Kultūros savaitė. Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius, pasakojimai apie Danielių Dolskį, NDG parodą Mekui ir „Bėgikę“

Kultūros savaitė

2021.11.27 09:05

Kultūros savaitė. Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius, pasakojimai apie Danielių Dolskį, NDG parodą Mekui ir „Bėgikę“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pažinti Joną Meką ne tik kaip menininką, bet ir kaip svarbų pokario Niujorko avangardinio kino judėjimo dalyvį kviečia NDG paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“.

Ar yra vietos fantazijai pasaulyje, kuris jau tapo fantastiškas ir virtualus? Tarptautinė menininkų grupė „Infopsin“ apie tai svarsto operoje „Echopraxia“. Pasakoja menininkas Ignas Krunglevičius ir kuratorius Audrius Pocius.

Prieš 90 metų Danielius Dolskis buvo Kauno garsenybė. Jo biografijos paslaptis aiškinasi Algirdas Šapoka ir Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Pasaulyje: gamtos ir kosmoso garsai, distopinę ateitį piešiančios skulptūros iš senų sportbačių.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie Andriaus Blaževičiaus filmą „Bėgikė“.

Kostiumų dailininkas, dizaineris Juozas Statkevičius pristatė 2022 metų pavasario-vasaros kolekciją ir jau žino, ką darys kitąmet. Kukliai ir ramiai Statkevičius nemoka, nes „kukliai ir ramiai – tai užmušti individualumą“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.