Perkraunant civilizaciją. Kaip atpažinti, ar interneto parduotuvė patikima?

Perkraunant civilizaciją

2021.11.26 18:12

Perkraunant civilizaciją. Kaip atpažinti, ar interneto parduotuvė patikima?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys pataria pasidomėti, ar parduotuvė veikia seniai, reaguoja į užklausas, siūlo įvairias galimybes atsiskaityti. Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Kindurytė teigia, kad beveik pusė vartotojų susiduria su sukčiavimu elektroninėje erdvėje, tačiau aštuoniasdešimt procentų nežino, kur kreiptis pagalbos.

Anot Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Nuotolinės prekybos skyriaus vedėjos Aidos Gasiūnaitės-Stavginskienės, pinigus už nepateiktas prekes susigrąžinti užtrunka, bet dažniausiai pavyksta iš Lietuvoje registruotų bendrovių. Ji perspėja būti ypatingai atsargiems perkant socialiniuose tinkluose, nes tokius pardavėjus identifikuoti sunkiau, be to, asmenų sudarytas sandoris nelaikomas vartojimo sandoriu.

Ved. Audrius Lelkaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje analizuojama, kaip žmonės, kolektyvai, visuomenė bando spręsti problemas, kurios kilo dėl koronoviruso pandemijos. Epidemija parodė, kad žmonija per mažai investavo į esminius dalykus: sveikatos apsaugą, mokslą, išsilavinimą, kultūrą. Tačiau norint, kad problemos nesikartotų, reikia kardinalių pokyčių. Laidoje bandoma atsakyti, kaip atmerkti visuomenės akis į problemas, kurių ateityje tik daugės. Laida transliuojama penktadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Perkraunant civilizaciją

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.