Pakeliui su klasika. Filmas „Ponas Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ paskelbtas geriausiu IDFA festivalyje

Pakeliui su klasika

2021.11.26 16:05

Pakeliui su klasika. Filmas „Ponas Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ paskelbtas geriausiu IDFA festivalyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ukrainiečio Sergejaus Loznicos filmas „Ponas Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje IDFA išrinktas geriausiu, įvertintas ir jo montažo režisierius Danielius Kokanauskas. Apie apdovanojimo reikšmę ir filmo ateitį pasakoja prodiuserė Uljana Kim.

Grupė „WhaleSounds“ ruošiasi šešerius metus kurtos debiutinės vinilinės plokštelės pristatymui ir juokauja, kad metas sugriauti mitą, kad grojame masažo salonų muziką. Studijoje vieši ir apie naujas bangas grupės kelyje pasakoja jos lyderis Gabrielius Zapalskis.

Savaitgalį Kaune prasideda XXIX, seniausias chorams skirtas tarptautinis sakralinės muzikos festivalis Lietuvoje, „Cantate Domino“. Kuo šis prieškalėdinis laikotarpis jam ypatingas, pasakoja festivalio koordinatorė Silvija Pročkytė.

Į „Stalo teatrą“ ir jaunus, ir vyresnius kviečia Liudviko Rėzos istorija. Apie spektaklį jaunimui „Rhesanium“ pasakoja Fausta Savickaitė.

Tęsiame ciklą „Lietuvos totorių istorijos, skirtą Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams. Kviečiame išgirsti pasakojimą apie asmenybę, kuria Lietuvos totoriai itin didžiuojasi – tai yra generolas leitenantas Motiejus Sulkevičius, kurio asmenybe ir karo pasiekimais, karine karjera daugelis totorių žavisi.

Antrą laidos valandą studijoje – Emanuelis Ryklys. Rubrikos „Be kaukių“ svečias ne vienerius metus dirbo reklamos agentūrose, taip pat kūrė vaizdo projekcijas renginiuose. O tuomet ėmė skrudinti, virti ir malti kavą. Kalbėsimės apie šio gėrimo kultūrą ir muziką, kuri Emanuelio gyvenime yra svarbi kasdienos palydovė. Be abejo, ir apie vyro gimtuosius Šiaulius.

Ved. Giedrė Trapikaitė ir Kotryna Lingienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.