Radijo dokumentika. Ciklas „Prarasti štetlai“ | Vilkaviškis (2017) ווילקאָווישק

Radijo dokumentika

2021.11.28 11:05

Radijo dokumentika. Ciklas „Prarasti štetlai“ | Vilkaviškis (2017) ווילקאָווישק

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiemet minime Holokausto pradžios Lietuvoje 80-metį. Todėl kviečiame prisiminti pasakojimus iš ciklo apie Lietuvos miestelius – štetlus – kuriuose iki Antrojo pasaulinio karo daugiausia gyveno žydai.

Prieš ketverius metus sukurtoje dokumentikoje Indrė Anskaitytė pasakoja apie Vilkaviškiį. Prieš karą vienas kultūriškai ir tautiškai margiausių miestelių, dabar yra bene lietuviškiausias šalyje.

Nors sutinkama, kad Vilkaviškio žydų istorija mažai tyrinėta, iki Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto žydų vaidmuo miestelyje buvo svarus - pavyzdžiui, žydai sudarė beveik pusę Vilkaviškio tarybos.

Tačiau beveik visi miestelio žydai per Holokaustą nužudyti. Šiandien nedidelė dalis žmonių prisimena tarpukario Vilkaviškį, tik vienas kitas ryžtasi tyrinėti miestelio žydų istoriją.

Prisiminimai ir pasakojimai tų, kuriems anuometis Vilkaviškis - ne tik išblukę istorijos faktai.

Autorė Indrė Anskaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.