Ryto garsai. Medikai emigruoja ne tik dėl didesnių atlyginimų

Ryto garsai

2021.11.26 06:30

Ryto garsai. Medikai emigruoja ne tik dėl didesnių atlyginimų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Artimieji, bičiuliai ir visuomenė atsisveikina su Merkio rinktinės partizanu, politiniu kaliniu, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriumi, Laisvės premijos laureatu Juozu Jakavoniu-Tigru. Partizanas mirė antradienį, eidamas 97-tus metus. Šiandien Juozas Jakavonis-Tigras amžinojo poilsio atguls gimtojo Kasčiūnų kaimo kapinaitėse. Partizanas prisimenamas kaip doras partizanų vadų bendražygis, savo sodyboje nuolat sulaukdavęs daug svečių. Čia vesdavęs ekskursijas. Su partizanais tėvų sodyboje jis įrengė Merkio rinktinės partizanų štabo vadavietę. Čia leistas partizanų laikraštis „Laisvės varpas“. Kolegė Rūta Lankininkaitė, ne kartą su juo bendravusi, gerai jį pažinojusi, ji rengė paskutinį LRT interviu su Jakavoniu.

Lietuvos medikų tyrimas dėl migracinių nuostatų ir darbo užsienyje. Jis byloja, kad emigruoti medikus skatina blogas mikroklimatas darbo vietoje, nepasitenkinimas sukuriama socialine verte ir per maži atlyginimai. Išsamiau – Uždarosios akcinės bendrovės Skaitos Sprinter tyrimai vadovas Ignas Zokas, apie Jaunųjų medikų emigracijos tendencijas – Lietuvos jaunųjų medikų asociacijos narė, Vilniaus universiteto medicinos fakulteto 6 – to kurso studentė Elija Januškevičiūtė, gydytoja, patyrusi emigracijos iššūkius, dirbusi Jungtinėje karalystėje, grįžusi į Lietuvą Urtė Builytė.

Užsienio įvykių apžvalga. Giedrė Trapikaitė.

40-imt į Lietuvą neteisėtai patekusių migrantų sulaukė galutinių teismų sprendimų nesuteikti jiems prieglobsčio ir turi būti išsiųsti į savo kilmės šalis, tačiau Vidaus reikalų ministerija tvirtina, kad kol kas nėra galimybės to padaryti. Didžioji dalis minėtų asmenų yra irakiečiai – jie patys išvykti nenori, o Irakas priima tik grįžtančiuosius savanoriškai. Tuo metu, Migracijos departamentas teigia, kad atsisakančiųjų grįžti migrantų gali ženkliai padaugėti. Tema domisi Daumantas Butkus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija užsimojo dvigubai padidinti šalies komercinių atašė skaičių. Apie tai ir kodėl gyventojai, skolinantys savo santaupas verslui per sutelktines finansavimo platformas, netrukus gali tikėtis mažesnio uždarbio. Išsamiau Dariaus Mato parengtoje rubrikoje „Verslo laikas“.

Savaitės įvykių apžvalga. Vilniaus universiteto TSPMI vadovė docentė Margarita Šešelgytė ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Vytautas Isoda.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas

Po perklausų rekordus Lietuvoje sumušusios ir plačiai pasaulyje grojamos dainos „Discoteque“, grupė „The Roop“ pristato naują kūrinį bei klipą „Ohmygodable“. Jis pasiekimas visose muzikos pasiklausymo platformose. Daina buvo sukurta Aukštaitijos nacionalinio parko miškuose, medinėse trobelėse, kur vyko „The Roop“ kūrybinė stovykla. „Vis grįžtu užbaigti dainų ten – toli nuo civilizacijos bei miesto tempo“, – sako „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Savaitės komentaras. Hibridinė gynyba, hibridinė politika, o po to - hibridinė Europos Sąjunga? Autorė – žurnalistė Ramunė Sotvarė – Šemetienė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.