Panorama. Atskleista korupcijos schema statybų sektoriuje: pareigūnai teigia laukiantys įtariamųjų prisipažinimų

Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria didelio masto korupcijos schemą statybų rinkoje. Įtariama, kad valstybės tarnautojai ir kiti asmenys per tarpininkus priimdavo kyšius įvairiose teritorijų planavimo stadijose.

Kinija stabdo vizų išdavimą Lietuvoje. Kinijos ambasada Vilniuje nurodo, kad išdavimas stabdomas dėl techninių priežasčių.

„Sodra“ skelbia, jog padaugėjo dirbančių gyventojų, paaugo uždarbiai. Rugpjūtį vidutinės pajamos į rankas šalyje viršijo tūkstantį eurų, bet rugsėjį keliais eurais sumenko. Toliau didėja atotrūkis tarp Vilniaus ir regionų.

Seimas grąžino Vyriausybei tobulinti kitų metų biudžetą, prašydamas daugiau pinigų mokslo finansavimui, priklausomybių prevencijai, Šaulių sąjungai, aukšto meistriškumo sportui. Tačiau daugiausiai priekaištų Vyriausybė sulaukė už didelį biudžeto deficitą.

Europos vaistų agentūrai rekomendavus skiepyti 5–11 metų vaikus nuo COVID-19, kitą mėnesį juos bus pradedama skiepyti ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Pfizer“ vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje.

Praėjusią naktį pasienyje su Baltarusija pirmą kartą buvo prakirpta koncertina. Pasieniečiai praneša, kad 10, kaip įtariama, tą padariusių migrantų grąžinti atgal į Baltarusiją. Tačiau grąžinti juos į Baltarusiją paprasčiau nei išsiųsti atgal negavusius prieglobsčio, mat Irakas atsisako priimti tuos, kurie nenori grįžti.

Lamanšo sąsiauryje nuskendus 27 migrantams, Prancūzija skelbia stiprinanti pakrančių apsaugą ir gelbėjimo operacijas jūrose. Londonas ir Paryžius vienas kitą kaltina dėl padidėjusių migracijos srautų, bet sako darysiantys viską, kad sumažintų neteisėtos migracijos srautus ir išardytų žmonių kontrabandos tinklus.

Naujoji Vokietijos valdžia žada rimtus užsienio politikos pokyčius. Susitarimo tekste neliko prie Angelos Merkel įprastos formuluotės apie gerus santykius su Rusija. Tačiau pasak Vokietijos analitikų – pirmas rimtas naujos valdžios užsienio politikos testas bus dujotiekis „Nord Stream 2“.

Artimieji, bičiuliai ir visuomenė atsisveikina su Merkio rinktinės partizanu, politiniu kaliniu, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriumi, Laisvės premijos laureatu Juozu Jakavoniu-Tigru. Partizanas mirė antradienį, eidamas 97-tus metus. Laidotuvės vyks penktadienį gimtuosiuose Kasčiūnuose. Prieš tai su partizanu galima atsisveikinti Vilniuje, Šventųjų Jonų bažnyčioje.

Kauno IX forto muziejuje prisiminti čia nužudyti žydai iš kitų Europos šalių. Skaičiuojama, kad per trejus metus forte jų galėjo būti nužudyta iki 10 tūkstančių. Premjerė sako, holokaustas – mūsų visų randas, kuris išliks net keičiantis kartoms.

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje atidaryta skulptoriaus Antano Mončio šimtosioms gimimo metinėms skirta paroda „Veidai ir dvasios“, kurioje Lietuvoje dar nerodyti skulptoriaus darbai iš dukters Sabinos rinkinio, atspindinčio Mončio kūrybinis įvairiapusiškumas.

Prezidentūroje įžiebta pirmoji kalėdinė eglė. Šiais metais ją papuošė rankų darbo iš vilnos nuvelti paukštukai, juos gamino vaikai iš visos Lietuvos.

Ved. Marijus Žiedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau