Sindromas. Vaikai, sergantys ŽIV: kaip išgyventi visuomenės stigmas?

Sindromas

2021.11.25 19:05

Sindromas. Vaikai, sergantys ŽIV: kaip išgyventi visuomenės stigmas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vaikai, sergantys žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) ir jo sukeltu įgytu imunodeficito sindromu. Tema apie kurią beveik nekalbama.

Vaikai ŽIV serga 10 kartų rečiau nei suaugusieji, tačiau tai kelia nemažesnius iššūkius tiek gydytojams, tiek šeimoms. Stigmos ir visuomenės nesupratimas tokį žmogų lydi nuo mažų dienų, o aplinkos požiūriui nesikeičiant, tęsiasi ir suaugus. Nors ŽIV atrastas prieš 38 metus, o vaistai tokie efektyvūs, kad sergantys gali gyventi visavertį gyvenimą, dažnai didžiausias iššūkis tampa socialinės problemos.

Kaip šias stigmas išgyvena šeimos, kaip vakai užsikrečia ŽIV ir kokie mitai susiję su šiuo virusu yra dažniausi?

Pokalbis su vaikų infekcinių ligų gydytoja Inga Ivaškevičiene.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.