Pakeliui su klasika. Kauno menininkų namai švenčia penkiasdešimtmetį

Pakeliui su klasika

2021.11.25 16:05

Pakeliui su klasika. Kauno menininkų namai švenčia penkiasdešimtmetį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ sugrįžta po dviejų metų pertraukos į Vilnių. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje festivalio atidarymo metu bus galima mažiesiems žiūrovams susitikti ir su dalyviais, o filmų seansus lydės dainos. Kuo jis įdomus šiemet?

1971-ųjų lapkričio 29 d. pasirašytas dokumentas, nulėmęs tai, kad Vytauto Landsbergio-Žemkalnio suprojektuota vila Kauno centre taptų menininkų namais. Kauno menininkų namais. Institucija, patyrusi daugybę pokyčių, auksinį jubiliejų pasitinka vis dar jauna ir entuziastinga. Kotrynos Lingienės žvilgsnis į Kauno menininkų namų penkiasdešimtmetį.

Berlyno komiškoje operoje šeštadienį Leošo Janačeko operos „Katia Kabanova“ premjera, kuriai diriguoja Lietuvos maestra Giedrė Šlekytė. Premjeros išvakarėse – pokalbis su dirigente.

Dar vienas pasakojimas iš ciklo, skirto Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams. Indrė Kaminckaitė su musulmonų dvasininku, muftijumu Romu Jakubausku pasikalbėjusi apie Lietuvos totorių religiją ir dvasines vertybes bei jų panašumus su katalikybe.

Klasikinės muzikos naujienose – sėkmingas dirigento Dimos Slobodeniuko debiutas Niujorko filharmonijoje, dirigentų pasikeitimai Viurtembergo ir Bergeno filharmonijose, pandemijos poveikis muzikantų gerovei ir Anglijos nacionalinės operos planai kurti operą socialiniame tinkle „TikTok“. Daugiau apie tai pasakoja Paulina Sofija Nalivaikaitė.

Česlovas Gabalis pajutęs dar vaikystėje, kad rokas tai toji muzika, kuri lydės jį visą gyvenimą – neapsiriko. Grupė „Pelenai“, roko baladės, Romeo ir kiti pagrindiniai vaidmenys miuzikluose – tai puikus įrodymas, kad vaikystės nuojauta neapgavo. Apie roką, kelią į jį ir su juo – Česlovas Gabalis rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Marius Eidukonis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.