60 minučių. Įtariamoje korupcijos byloje prokuroras kviečia atsiliepti papirkėjus bei  išvengti  atsakomybės

60 minučių

2021.11.25 17:05

60 minučių. Įtariamoje korupcijos byloje prokuroras kviečia atsiliepti papirkėjus bei išvengti atsakomybės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Europos vaistų agentūra rekomenduoja skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19. Šios amžiaus grupės vakcinacija jau kitą mėnesį numatoma ir Lietuvoje.

Teisėsaugos tyrime dėl įtariamos korupcijos statybų priežiūros srityje tiriama per 150 nusikalstamų veikų, jas padaryti galėjo per 60 įtariamųjų, tarp jų – šešių valstybės tarnybų darbuotojai.

Seimas apsvarstė kitų metų valstybės biudžeto projektą ir jį grąžino tikslinti Vyriausybei. Kitais metais daugiausia asignavimų numatoma socialinei ir sveikatos apsaugai, švietimui. Didės minimali mėnesio alga ir neapmokestinamosios pajamos ir dėl to mažiausiai uždirbančių žmonių pajamos išaugs 65-iais eurais. Bazinė pensija kitais metais vidutiniškai didės 50 eurų, o dėl pradedamų mokėti vienišo asmens išmokų papildomų pajamų gaus 200 tūkstančiai žmonių.

40 į Lietuvą neteisėtai patekusių migrantų jau sulaukė galutinių teismų sprendimų nesuteikti jiems prieglobsčio ir turi būti išsiųsti į savo kilmės šalis, tačiau Vidaus reikalų ministerija tvirtina, kad kol kas nėra galimybės to padaryti, kadangi didžioji dalis minėtų asmenų yra irakiečiai – jie patys išvykti nenori, o Irakas priima tik grįžtančiuosius savanoriškai.

Šiemet sueina dešimt metų, kai Lietuvoje veikia apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Tačiau smurtą patyrusios moterys teigia, kad institucijos negina moterų.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.