Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Apie (ne)pasitikėjimą mokslu

Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Apie (ne)pasitikėjimą mokslu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiandien, ko gero, visi tikime mokslo pasiekimais, pasikliaujame mokslininkais, o mokslo patikrintos objektyvios faktinės tiesos įgauna Autoriteto pavidalą. Žinome ir tai, jog patys mokslininkai užsiima ne tik siauros srities tyrimais ir racionalaus žinojimo sklaida, bet ir socialinio mokslo prestižo kūrimu. Kartais netgi atrodo, jog kuo labiau to prestižo siekiama, tuo didesnis susipriešinimas randasi pačiame sociume, diskutuojant aštriais nūdienos mokslo atradimų ar mokslo politikos klausimais.

Permąstydami mokslinio žinojimo paradoksus laidoje šnekučiuojamės apie tai, kuo skiriasi mūsų įsitikinimai „kaip yra iš tikrųjų“ nuo suvokimo, jog žinios apie tikrovę priklauso nuo pasaulyje kintančių dalykų padėties.

Klausiame, kiek yra planetų Saulės sistemoje? Ir kiek yra mokslo krypčių? Svarstome, kodėl žmonėms sunku prisiimti atsakomybę sąmoningai keičiant nuomonę, kai nauja informacija neatitinka jų išankstinių įsivaizdavimų? Ir ką daryti, kai medijų erdvėje cirkuliuojančios fragmentiškos mokslo žinios išmuša saugų pagrindą iš po kojų, o kurios nors srities mokslininkų perspėjimai staiga ima gąsdinti ir verčia sunerimti?

Pokalbis su filosofu Kęstu Kirtikliu.

Ved. Skaidra Trilupaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Mūsų valstybės kultūra ir mokslas nebeatsilieka nuo pasaulinių tendencijų, tačiau ar mūsų laukianti ateitis vis dar globali? Laida ieško mums rūpimų atsakymų kalbėdami apie posūkius, už kurių atsiveria nauji horizontai ir netikėtos galimybės, bet taip pat ir neretai baugios ateities perspektyvos. Ved. Skaidra Trilupaitytė.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.