Ryto garsai. Ar verta darytis antikūnų testą?

Ryto garsai

2021.11.25 06:30

Ryto garsai. Ar verta darytis antikūnų testą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tūkstančiai lietuvių naudojasi gręžiniais tam, kad gautų vandens ten, kur nepasiekia miesto tinklai. Tačiau greitai keisis jų naudojimo tvarka, Seimas pritarė naujam įstatymui. Pokyčiai sukėlė dalies gyventojų nerimą, pradėtos platinti žinutės, neva valstybė nusavins gyventojų įrenginius, už vandenį teks mokėti. Kaip yra iš tiesų, aiškinosi LRT.lt portalo žurnalistė Jurga Bakaitė.

Kodėl svarbu stebėti antikūnų kiekį organizme? Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė, profesorė Aurelija Žvirblienė, „Endemik“ klinikos šeimos gydytoja Kristina Lebedevaitė.

Gatvės apklausa.

Pasauliui kovojant su COVID-19 pandemija, su šiuo virusu ir jo sukeltos ligos gydymu susiję moksliniai ir klinikiniai tyrimai įgavo ypatingą reikšmę. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos kartu su užsienio šalių partneriais jungiasi prie dar vieno tarptautinio „Europos Horizonto“ programos lėšomis finansuojamo projekto. Gruodžio mėnesį Kauno klinikų Antrajame COVID-19 skyriuje prasidės mokslinis ir klinikinis COVID-19 ligai gydyti 30 ligoninės pacientų. Projekto „COVend“ vadovė Kauno klinikose, gydytoja anesteziologė reanimatologė Vilma Traškaitė-Juškevičienė,

Užsienio naujienų apžvalga. Giedrė Trapikaitė.

Kaip vyksta pasienio tvoros statybos: kiek ir kokios tvoros nutiesta, kokie darbai bus vykdomi žiemą, kokią tarptautinę paramą gauna Lietuva iš ES ir atskirų šalių? Pokalbis su vidaus reikalų viceministru Vitalijum Dmitrijevu.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė.

Liko geras mėnuo ir visiems, kas stato ir remontuoja reikės turėti valstybės išduodamą statybininko kortelę. Bet dar ne viskas aišku, kaip tai vyks. Išsamiau – Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas ir socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas nepritaria alkoholio kontrolės liberalizavimui, kuriuo būtų ilginamas alkoholio prekybos laikas sekmadieniais, o silpnesnius alkoholinius gėrimus leidžiama vartoti nuo 18 metų. Įstatymų projektai grąžinti iniciatoriams tobulinti. Seimo narys, Seimo sveikatos reikalų komiteto narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Seimo narys, Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Sporto naujienos. Studijoje Marius Andrijauskas

Šiandien Kauno IX forto muziejuje rengiama Holokausto aukų pagerbimo ceremonija bei diskusija Holokausto atminties klausimais. Vakare Valdovų rūmuose rengiamas atminties vakaras, kuriame planuoja dalyvauti premjerė Ingrida Šimonytė. Išsamiau – Kauno IX forto muziejaus vadovas Marius Pečiulis.

1941-ųjų metų lapkričio 25 ir 28 dienomis nacistai ir jų vietiniai padėjėjai Kauno IX forte nužudė apie penkis tūkstančius žydų, atvežtų iš Berlyno, Frankfurto, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo. Iš viso Kauno devintajame forte buvo nužudyta apie 50 tūkstančių Lietuvos ir užsienio žydų. Šiais metais minimas Holokausto pradžios Lietuvoje 80-osios metinės.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.