Gimtoji žemė. Augalininkystės ūkiai – teršėjai ar valytojai?

Gimtoji žemė

2021.11.25 06:07

Gimtoji žemė. Augalininkystės ūkiai – teršėjai ar valytojai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Visi augalai – žaliasis žemės rūbasi rimti anglies dvideginio, kuris 60% lemia šiltnamio efektą, naudotojai. Anot biologijos mokslų daktarės Sigitos Jurkonienės, žemdirbiai, augindami įvairias kultūras, prisideda švarinant aplinką. Tačiau tik ekologinius ūkius galima laikyti nedarančiais poveikio aplinkai.

Pagėgių savivaldybėje Stoniškių seniūnijoje gyvenantis Marius Paleckis – biodinamimio ūkio šeimininkas. Jo produkciją perka tik vokiečiai, atlikę labai grežtą patikrą. Biodinaminio ūkininkavimo keistenybės ir kodėl Lietuvoje mažai kas renkasi tokį ūkininkavimo būdą.

anijos kiaulininkystės sektorius – vienas didžiausių Europoje. Kodėl jį kritikuoja kaimynai vokiečiai ir kas vyksta sektoriuje, kai ispanišką kiaulieną atsisakė pirkti kinai? Iš Barselonos pasakoja LRT RADIJO bendradarbė Kristina Nastopkaitė

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.