Panorama. Stiprinamąja arba trečiąja doze jau pasiskiepijo 8 proc. gyventojų (su vert. į gestų k.)

Vyriausybė pritarė siūlymui nuo 23-ųjų įvesti automobilių taršos mokestį. Taip pat siūlo didinti akcizą dyzelinui, kad po poros metų benzino ir dyzelino kaina susilygintų. Viena iš valdančiųjų Laisvės partija sako, kad negalima tik didinti mokesčius ir užsimena, kad Seime tai svarstant visko gali nutikti.

Lietuvos banko vadovas tikina, kad iki liepos šalies regionuose atsiras 100 naujų bankomatų. Pasak Gedimino Šimkaus, šiuo metu vyksta derybos su infrastruktūros tiekėju. Kaip riziką Šimkus įvardija lustų, kurie naudojami ir bankomatuose, trūkumą. Iki vasaros septynios šalies finansų ir kredito įstaigos yra numačiusios daugiau vietovių įrengti bankomatų.

Stiprinamąja arba trečiąja doze jau pasiskiepijo 8 proc. gyventojų. Geriausiai skiepijasi neringiškiai, prasčiausiai – Šalčininkų gyventojai. Vyriausioji epidemiologė teigia, kad nuo to kaip aktyviai skiepysis gyventojai stiprinamąja doze, priklausys epideminė situacija ir per Kalėdas.

Kinijos ir Lietuvos diplomatiniams santykiams pasiekus žemiausią lygį, Pekino atstovai šiandien pabrėžė – vienintelis būdas bent kiek atitaisyti padarytą žalą – pervadinti Taivaniečių atstovybę.

Lenkijos Konstitucinis Tribunolas nutarė, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas neturi galios spręsti dėl šalies teisėjų paskyrimo tvarkos.

Švedijos ministrė Magdalena Andersson trečiadienį pateikė atsistatydinimo raštą praėjus vos kelioms valandoms po parlamento sprendimo paskirti ją į šias pareigas, kai įstatymų leidėjai nepatvirtino jos pateikto biudžeto projekto, o Žaliųjų partija pasitraukė iš koalicinės vyriausybės.

Vokietijos centro kairiųjų vadovaujamas partijų aljansas trečiadienį paskelbė sudaręs susitarimą suformuoti naują vyriausybę, kurioje pirmąkart per pastaruosius 16 metų pirmuoju smuiku grieš Socialdemokratų partija (SPD), sakoma koalicijos sutartyje.

Europos Komisija rengia naujas kelionių po Bendriją taisykles, pagal kurias iš COVID-19 pažymėjimą turinčių gyventojų šalys negalėtų reikalauti papildomų testų ar izoliacijos.

Nekilnojamojo turto burbulas formuojasi pajūryje, įspėja ekonomistai. Palangoje kainos per porą metų išaugo 60 procentų, skubama statyti naujus objektus. Ir jie išperkami, dažnai – grynaisiais.

Lietuvos universitetų rektoriai priekaištauja Vyriausybei nesilaikant vos prieš kelis mėnesius partijų pasirašyto susitarimo dėl švietimo politikos. Investicijas į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą kitąmet planuojama didinti net kelis kartus kukliau, nei planuota. Kad susitarimas nevykdomas visa apimtimi, mano ir prezidentūra. Valdantieji atsako finansavimą švietimui didinantys rekordiškai, o viskam pinigų, pasak jų, neužteks.

NASA į kosmosą paleido erdvėlaivį, kurio galutinis tikslas – rėžtis į tolimą asteroidą. Mokslininkai aiškinsis, ar smūgis gali pakeisti objekto greitį ir trajektoriją. Pasak NASA, tokia istorinė misija padės plėtoti planetos gynybos pajėgumus, jei ateityje kiltų asteroido grėsmė.

Vilniuje, kino centre „Skalvija“, rytoj prasideda beveik dvi savaites truksianti filmų programa „24 užrašai per sekundę. Jonas Mekas ir jo aplinka“.

Nacionalinio muziejaus Signatarų namai šiandien pristatė naują eksponatą, dovanotą istorinį fortepijoną, kurį nuo pagaminimo 1938-aisiais turėjo garsios Lietuvos šeimos.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau