Panorama. Seimas pritarė spartesniam pensijų augimui

Naujai pensijų augimo tvarkai opozicija negaili kritikos: daugiau gaus ir neturintys būtinojo stažo

Senatvės pensijos nuo kitų metų didės sparčiau nei pagal iki šiol galiojusius įstatymus. Seimas pritarė naujai pensijų augimo tvarkai. Ją opozicijos atstovai kritikavo dėl to, kad spartesnio bendrosios pensijos dalies augimo sulauks ir tie, kurie neturi būtinojo stažo, tai yra nedirbo tiek, kiek reikalavo valstybė.

EK trigubina finansinę paramą Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sienų apsaugai

Europos Komisija paskelbė trigubinanti finansinę paramą Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sienų apsaugai, tačiau pakartojo – pinigai negalės būti skirti fizinio barjero statyboms. Komisija taip pat pristatė priemonių sąrašą, kokios sankcijos galėtų būti taikomos transporto bendrovėms, neteisėtai gabenančioms migrantus į ES.

Receptiniai vaistai į namus: vaistinės siūlo per pandemiją receptinius medikamentus pardavinėti nuotoliu

Vaistinės siūlo per pandemiją receptinius medikamentus pardavinėti nuotoliu – telefonu. Sako, kad tai ypač praverstų sunkiai judantiems ar neturintiems ko paprašyti nupirkti vaistų. Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad sistema pirkti receptinius vaistus nuotoliu kuriama, o spartinti procesus reikalo nėra.

Parduodamos strateginės JAV naftos atsargos: bandoma stabdyti degalų kainų augimą ir kelti Bideno reitingą

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas nurodė parduoti 50 mln. barelių naftos iš strateginių šalies rezervų. Taip koordinuojant su kitomis šalimis, mėginama stabdyti spartų degalų kainų augimą ir kelti prezidento reitingą. Amerikos rezervai, laikomi požeminėse saugyklose Teksaso ir Luizianos valstijose, yra didžiausios naftos atsargos pasaulyje. Nafta iš šių rezervų bus pradėta naudoti nuo gruodžio vidurio.

Eskalacijos grėsmė: amerikiečių žvalgyba perspėja dėl galimos invazijos į Ukrainą žiemą

Rusijai sutelkus beveik šimtą tūkstančių karių Ukrainos pasienyje, skamba amerikiečių žvalgybos perspėjimai dėl galimos invazijos į Ukrainą žiemą. Pasak analitikų, nors Rusija pajėgas prie Ukrainos telkė jau pavasarį, šįkart atviro karo scenarijus – realus, o ar grasinimai išsipildys, priklausys nuo Vašingtono ir Maskvos dialogo.

Minimos tautos patriarcho Jono Basanavičiaus 170-osios gimimo metinės

Lapkričio 23-ąją Vilnius paminėjo jubiliejines 170-ąsias tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau