Pakeliui su klasika. Lietuvos kultūros sezono Bavarijoje refleksijos

Pakeliui su klasika

2021.11.23 16:05

Pakeliui su klasika. Lietuvos kultūros sezono Bavarijoje refleksijos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tęsiasi Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis, ypatingą dėmesį skiriantis edukacijai. Apie jį pasakoja festivalio koordinatorė Beatričė Baltrušaitytė.

Šiandien minimos Jono Basanavičiaus 170-osios gimimo metinės. Vytauto V. Landsbergio mintys apie lietuvių tautos patriarchą.

Praėjusį savaitgalį Blaibache baigėsi beveik metus trukęs Lietuvos kultūros sezonas Bavarijoje. Pokalbiai su uždarymo renginiuose dalyvavusio kamerinio choro „Aidija“ vadovu Romualdu Gražiniu ir Bavarijos žemės mokslo ir meno ministru Berndu Sibleriu.

Tęsiasi Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams kuriamas pasakojimų ciklas. Šį kartą istorija skiriama totorių visuomenės ir kultūros veikėjams, teisininkams broliams Leonui ir Olgierdui Kričinskiams.

Tradicinis antradienio žvilgsnis į kino muziką – Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie ryškiausius kino muzikos kūrėjus, apdovanotus Grammy statulėle už išskirtinius kino garso takelius.

„Be kaukių“ – dainininkė ir aktorė, skirtingų etninių vokalo tradicijų ir eksperimentinio balso naudojimo ekspertėBrigita Bublytė. Pokalbis apie tai, kaip vystėsi jos karjera nuo tada, kai Eimuntas Nekrošius atrankoje pasakė – „Štai, Džuljeta!“ iki šiandienos, kai savo kūryboje Brigita jungia flamenko ir sutartines.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.