60 minučių. Senatvės pensijos nuo sausio didės apie 50 eurų

60 minučių

2021.11.23 17:05

60 minučių. Senatvės pensijos nuo sausio didės apie 50 eurų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Eidamas 97-us metus, mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Šį pavasarį, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną jam įteikta Adolfo Ramanausko Vanago premija. Tai paskutinis partizano interviu LRT – Jakavonis-Tigras pasakoja, kaip jaunimas domisi partizanų žygiais.

Senatvės pensijos nuo sausio vidutiniškai didės apie 50 eurų. Seimas priėmė tai numatančias įstatymo pataisas. Pensijų kėlimui papildomai reikės 138 milijonų eurų. Opozicija priekaištauja, kad pasirinktas modelis leis sparčiau padidinti pensijas asmenims jau ir dabar gaunantiems didžiausias pensijas bei neturintiems darbo stažo.

Kaip atrodė keliai, iškritus pirmajam šiemet sniegui, ir ką tokiu oru vairuotojams pataria vairavimo instruktoriai?

Seimo opozicija surinko parašus sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio interpeliacijai. Anot valstiečių frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės, surinktiiii 43-ys parašai, iniciatyvą pasirašė visų opozicinių frakcijų parlamente atstovai.

Prieš 51 metus lietuvis, jūreivis, radistas Simas Kudirka peršokęs iš sovietinio laivo į Jungtinių Amerikos valstijų pakrančių apsaugos laivą, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau netrukus buvo grąžintas į TSRS laivą. Už tokį poelgį Simas Kudirka buvo nuteistas kalėti dešimčiai metų. 91 metų Simas Kudirka prisimindamas tą lemtingą dieną, sako - jeigu būtų žinojęs, kas jo laukia, šokęs nebūtų.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.