Žinios. Baltarusijai įteikta protesto nota dėl neįgyvendintų saugos reikalavimų Astravo AE

Eidamas 97-tus metus mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Nuo devyniolikos metų Jakavonis dalyvavo ginkluotame pasipriešinime.

Seimas priėmė įstatymą, kuriuo nuo kitų metų bus didinamos senatvės pensijos. Vidutinė pensija nuo kitų metų didės 51 euru iki 465 eurų, o su būtinuoju stažu – 48 eurais iki 489 eurų.

Seimo opozicinės frakcijos sutarė dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui iniciatyvos, parlamentarų parašai pradėti rinkti antradienį.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad bankų paskolų portfelis auga greičiausiai iš euro zonos šalių, o tokiai tendencijai besitęsiant rizikuojama susidurti su finansų stabilumo iššūkiais jei nekilnojamojo turto (NT) kainos imtų mažėti.

Antradienį minima Lietuvos kariuomenės diena ir 103-osios kariuomenės įkūrimo metinės.

Bulgarijoje netoli Sofijos kelyje užsidegus autobusui žuvo 46 žmonės, iš jų 12 vaikų.

Lapkričio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovui buvo įteikta protesto nota, reaguojant į Baltarusijos planus 2021 metų pabaigoje pradėti atominės elektrinės 2-ojo bloko fizikinį paleidimą.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas susirgo COVID-19.

Iš Lietuvos savo noru jau išvyko arba buvo išsiųstas 321 neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykęs migrantas, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Šiandien jau trečia migrantų grupė išskraidinama iš Minsko. Baltarusijos pareigūnai nenurodo, į kokią konkrečiai šalį vyksta migrantai, tik pranešė, kad kelių šalių, tarp jų Irako, Sirijos, atstovybės stengiasi grąžinti į tėvynę savo piliečius.

Seimas atmetė prezidento Gitano Nausėdos siūlymą Dalią Višinskienę paskirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja.

Aukcione Paryžiuje šiandien parduodamas retas garsiojo fiziko Alberto Einšteino rankraštis. Manoma, kad už fiziko darbą kolekcininkai atiduos milijonus eurų.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau