Ryto garsai. Kariuomenės vadas generolas Rupšys: mūsų kariuomenė pajėgi įveikti visus šiandienos iššūkius

Ryto garsai

2021.11.23 06:30

Ryto garsai. Kariuomenės vadas generolas Rupšys: mūsų kariuomenė pajėgi įveikti visus šiandienos iššūkius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Siekiant išreikšti solidarumą su Lietuvoje gyvenančiais pabėgėliais iš Baltarusijos, šiandien Vilniuje, prie Žvėryno tilto, bus pasodinta šešiolika šermukšnių. Tiek mėnesių praėjo nuo prezidento rinkimų, kuriuos apsiskelbė laimėjęs nuo 1994-ųjų šalį valdantis Aliaksandras Lukašenka. Tuo metu, į Lietuvą besitraukiantys režimo persekiojami baltarusiai sako, kad dabar patekti čia tiesiai iš Baltarusijos yra sunkiai įmanoma. Situacija domėjosi Daumantas Butkus.

Augant elektroninio sporto populiarumui Europoje, kai kuriose šalyse svarstoma profesionaliai žaidžiamus kompiuterinius žaidimus prilyginti įprastai sporto šakai. Švedijoje šis klausimas jau du kartus svarstytas parlamente, o Italijoje planuojama esportą įtraukti į aukštųjų mokyklų programas. Išsamiau pasakojo Rūta Nikitinaitė.

Šiandien – Lietuvos kariuomenės diena. Apie šiandienos iššūkius mūsų kariuomenei – jos vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys ir eilinis, šiuo metu tarnaujantis kariuomenėje bei saugantis mūsų valstybės sieną.

LRT Tyrimų skyriaus surinkta medžiaga rodo, kad rugpjūtį prie Seimo vykusiuose neramumuose dalyvavo kelios radikalių organizacijų grupės. O įtampas ne vieną mėnesį kurstė socialinių tinklų veikėjai ir su jais susiję politikai. Prie Seimo veikę aktyvistai ir koordinatoriai bendradarbiauja ir su radikalais kitose Baltijos valstybėse, ir ne tik dalyvauja protestuose, bet ir prisideda juos rengiant. Komentavo LRT Tyrimų skyriaus žurnalistė Jurga Tvaskienė.

Užsienio įvykių apžvalga. Ją parengė Gabrielius Grubinskas.

Kaip vyksta vaikų nuo 12 metų skiepijimas? Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Lukas Galkus, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė, Vilniaus miesto Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Greta Jonaitė.

Mažėjant paslaugų kaimuose, verslas rado išeitį. Planuojama, kad jau netrukus rajoninės parduotuvės taps ne tik apsipirkimo, bet ir daugelio paslaugų centrais. Jau dabar Lietuvos paštas pradėjo bandomąjį modelį, kuomet nelikus pašto skyriaus kaime, tokias paslaugas nuo šiol teiks pardavėjos. Išsamiau – Vesta Tizenhauzienė.

Ingridos Šimonytės interviu.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Kodėl vėluoja išskristi kai kurie paukščiai? Aiškina ornitologas Gediminas Petkus.

Savaitės komentaras. Landsbergis – ne Ušackas, o Nausėda – ne Paksas. Autorė – apžvalgininkė Liepa Želnienė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.