Vienkartinė planeta. Tarp pažadų ir tikrovės

Vienkartinė planeta

2021.11.22 16:30

Vienkartinė planeta. Tarp pažadų ir tikrovės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dar iki Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos Glazge šalys pateikė atnaujintus įsipareigojimus klimato neutralumui, tarp jų – ir Kinija bei Indija. Taip pat skirtingos šalių ir korporacijų koalicijos susitarė dėl kitų įsipareigojimų: nuo miškų naikinimo stabdymo ir metano išlakų mažinimo iki finansavimo iškastiniam kurui mažinimo ir anglies naudojimo kurui atsisakymo.

Vis dėlto, atotrūkis tarp įsipareigojimų ir jų įvykdymo auga. Tą pastebi ir nepriklausomų mokslininkų grupė „Climate Action Tracker“. Jų analizė rodo, kad net ir įgyvendinę visus įsipareigojimus, lemtingą 1,5 laipsnio temperatūros kilimo ribą peržengsime. O jei ir toliau nieko nedarysime, 2100 metais planeta bus mažiausiai 2,7 laipsniais karštesnė.

„Turime siekti grynųjų nulinių emisijų, jei norime stabilizuoti klimatą. Ir nesvarbu, ar sieksime 1,5, ar 5, ar 10 laipsnių temperatūros kilimo ribos. Tai jau nėra pasirinkimas. Klausimas tik, kada tai pajėgsime įgyvendinti“, – sako mokslininkė Diana Urge-Vorsatz, dėstanti Vidurio Europos universitete ir dirbanti Tarpvyriausybinėje klimato kaitos komisijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.