Ryto allegro. Kaip mažinti elektroninių knygų piratavimą? Bavarijoje baigėsi Lietuvos kultūros sezonas

Ryto allegro

2021.11.22 07:05

Ryto allegro. Kaip mažinti elektroninių knygų piratavimą? Bavarijoje baigėsi Lietuvos kultūros sezonas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Žurnalo „Metai“ apžvalga.

Pasaulio kultūros apžvalga: apie kopijavimą ir autorių teises. Kuo čia dėtos taro kortos, kodėl nukopijuotas tradicinis portugališkas megztinis prisidėjo prie tradicijos sustiprinimo ir kaip belgų meno centras pažeidė autorių teises?

„Ryto allegro“ pradeda Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirtą pasakojimų ciklą. Pirmoji istorija – apie totorių maldos namų, mečečių, skaudžius likimus.

Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“ – septyni Lietuvos kino kūrėjų filmai siekia apdovanojimų svarbiausiose konkursinėse festivalio programose ir trys iš jų švenčia pasaulines filmų premjeras. Pirmoji iš jų – pagrindinėje konkursinėje programoje dalyvaujantis penktasis režisieriaus Kristijono Vildžiūno vaidybinis darbas „Dainos lapei“.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto mokslininkai Arūnas Gudinavičius ir Vincas Grigas pristato tyrimą „Nelegalių ir legalių lietuviškų elektroninių knygų asortimentų analizė“. Kaip ir kodėl nelegalių elektroninių knygų vartojimas paplitęs Lietuvoje bei kokie pokyčiai reikalingi, kad situacija keistųsi?

Sekmadienį rytų Bavarijos miestelyje Blaibache baigėsi Europos kultūros sezonas, taip pat ir mūsų šalies kultūrą ten pristatanti renginių serija. Įspūdžiais dalijasi LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius ir vyresn. muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Domanto Razausko muzikiniai atradimai.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.