Pasaulio 5. Metavisata ir jos (ne)patogumai

Pasaulio 5

2021.11.21 12:10

Pasaulio 5. Metavisata ir jos (ne)patogumai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Metavisata, kurią prieš keletą savaičių pristatė „Facebook“ („Meta“) kompanijos įkūrėjas Zakerbergas, bus nauja visa apimanti virtualios realybės platforma, į kurią susijungę žmonės pramogaus, susitikinės, dirbs darbus, mokysis. Kitaip tariant – virtualios realybės internetas, trinantis ribą tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulio.

Tačiau kai kuriems rimtų nuogastavimų kelia tai, kad šia sąlyginai netolimos ateities vizija rūpinasi kompanija, kuri pastaraisiais mėnesiais išgyvena bene didžiausią reputacinę krizę savo istorijoje. Stebėtojų teigimu, metavisatoje virtualus bendravimas taps daug įtaigesnis, tačiau kartu tiek pat paūmės visos dabartinės socialinių tinklų ydos. Kokių turinio moderavimo problemų kelia virtualioji realybė?

Pašnekovai: Minesotos universiteto teisės mokslų profesorius Alanas Rozenshteinas ir Mičigano universiteto docentas Rabindra Ratanas.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.