Draugystė veža. Tegul tęsiasi gyvybės stebuklas!

Draugystė veža

2021.11.20 16:30

Draugystė veža. Tegul tęsiasi gyvybės stebuklas!

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tegul tęsiasi Gyvybės stebuklas! – sako gydytojas anesteziologas reanimatologas Šarūnas Judickas, kalbėdamas apie organų transplantacijos ir donorystės svarbą. Medikė, mama, iš labai arti pažinusi transplantacijos ir organų donorystės svarbą Agnė Dičiūnienė, laidoje dalinasi labai jautria savo šeimos istorija ir, kaip praradusi savo mažylį Benuką, nusprendė padėti kitiems.

Kada ir kaip prasideda ir baigiasi organų transplantacijos etapai? Kuo skiriasi koma ir smegenų mirtis? Kaip svarbi kiekviena minutė ir dar svarbesnis aplinkinių supratimas ir palaikymas sudėtingais momentais? Ką teko išgyventi mamai, žmonai, kai sprendėsi jos pačių artimiausių žmonių likimai, - tai tik keli klausimai, kuriuos aptariame laidoje.

Tradiciškai, kiekvienais metais, asociacija „Gyvastis“, vienintelė organizacija Lietuvoje, vienijanti organų transplantacijos laukiančius ir su persodintais donoro organais gyvenančius žmones, taip pat skleidžianti organų donorystės idėją, teikianti pagalbą sergantiesiems ir jų artimiesiems, bendradarbiaujanti su medikais, organizuoja padėkos renginius ar akcijas donorams, jų artimiesiems, medikams. Šiais metais asociacija „Gyvastis“, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe organizuoja kampaniją „Ačiū už gyvenimą“.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.