Tai tiek. Kas yra socializmas? Pokalbis su filosofu, vertėju, dėstytoju ir literatūros konsultantu Kasparu Pocium

Tai tiek

2021.11.21 10:00

Tai tiek. Kas yra socializmas? Pokalbis su filosofu, vertėju, dėstytoju ir literatūros konsultantu Kasparu Pocium

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiandien daugybė jaunesnės kartos žmonių, gimusių jau po Berlyno sienos griuvimo, identifikuoja save socialistais. Socializmas populiarėja. Vakaruose socializmas yra neatsiejamas nuo daugybės pokyčių, konkrečiai žmonių teisių ir lygybės klausimais. Tačiau socializmo kritikai atkreipia dėmesį į masines žudynes komunistiniuose režimuose ir teigia, kad tai yra kaltinimas būtent socializmui. Tad kas yra socializmas? Kuo skiriasi nuo komunizmo ir marksizmo? Kaip pasireiškia kultūroje ir visuomenėje? Kodėl socializmas populiarėja Vakarų pasaulyje? Kokia yra „Bella Ciao” istorija? Ir ką ateinančiai savaitei žada planetos?

Tinklalaidėje „Tai Tiek” - pokalbis su filosofu, vertėju, Vilniaus Dailės Akademijos dėstytoju, OKT/Vilniaus miesto teatro literatūros konsultantu Kasparu Pocium. Garsiosios „Bella Ciao” istorija ir analizė, populiariosios kultūros aktualijų ir planetų apžvalga.

Ved. Aistė Diržiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Labas, aš esu aktorė Aistė Diržiūtė. Prisipažinsiu, ilgai beveik nesidomėjau populiariąja kultūra ir, kartais, net pažvelgdavau į ją iš aukšto. Visgi supratusi, kad aš, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir esu tos dabarties dalis, atradau kitą medalio pusę. Tad kas ir kokia yra populiarioji kultūra? Kokios istorijos ir idėjos slypi po populiariausiais kūriniais? Kas mums daro įtaką, o kam įtaką darome mes? Laidos centre - kitoks žvilgsnis į populiariąją kultūrą, aktualijas, atramos taškų ieškant praeityje ir mumyse. Kartu su pašnekovais nagrinėsime nūdieną iš skirtingų požiūrio taškų. Juk gali būti, kad nuo Kim Kardashian iki Marko Aurelijaus tėra tik vienas žingsnis. Jau suintrigavau? Kviečiu klausytis, nauja tinklalaidė pasirodys kiekvieną sekmadienio vakarą. Tai Tiek.

Kiti laidos epizodai

Tai tiek

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.