Ryto garsai. Verslai dar nesupranta, kad reikalavimas tikrinti galimybių pasą yra privalomas

Ryto garsai

2021.11.19 06:30

Ryto garsai. Verslai dar nesupranta, kad reikalavimas tikrinti galimybių pasą yra privalomas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Sveikatos sistemoje pokyčiai turės būti ir 30 metų trukusi tvarka gydymo įstaigose keisis - taip Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ryžtingai sako apie inicijuojamą sveikatos sistemos reformą. Ligoninių vadovai teigia, kad tai daroma skubotai, savivaldos atstovai, kad tai primena katę maiše. Plačiau Edita Vitė.

Pastarosiomis dienomis Tarptautinėje bendruomenėje vis daugiau kalbama apie padidėjusį Rusijos karinių pajėgų aktyvumą prie rytinės Ukrainos sienos. Analitikai įspėja, kad Vakarams nukreipus dėmesį į migracijos krizę ant Baltarusijos ir Europos Sąjungos sienos, Kremlius gali imtis provokacijų arba pulti Ukrainą. Išsamiau apie tai Živilė Raškauskaitė.

Nuo praėjusio penktadienio sustiprinta kontrolė, kaip laikomasi COVID-19 saugumo reikalavimų. Į specialias misijas lapkričio–gruodžio mėnesiais vyks į vieną komandą susibūrę Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir policijos atstovai. Pirmoji misija vyko lapkričio 12–17 dienomis. Kokius pažeidimus nustatė? Valstybinės darbo inspekcijos atstovė Jolanta Bielskienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Miglė Navašinskaitė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė.

Užsienio įvykių apžvalga. Ieva Balsiūnaitė.

Nors epideminė situacija Lietuvoje išlieka įtempta, šį savaitgalį kai kurie didieji prekybos centrai kviečia pirkėjus pasinaudoti vadinamojo „juodojo penktadienio“ nuolaidomis. Kai ką toks verslo elgesys stebina, esą sąmoningai raginti gyventojus būriuotis yra mažų mažiausiai neatsakinga.

Kaip patys pirkėjai vertina kvietimą apsipirkti per pandemiją, domėjosi kolega Daumantas Butkus.

„Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas, Prekybos ir laisvalaikio centrą MEGA valdančios bendrovės Baltic RED komercinio nekilnojamojo turto operacijų valdymo departamento vadovė Ieva Goštautaitė-Gedutė, Akcinės bendrovės OGMIOS CENTRAS marketingo vadovas Edgaras Valickas, premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė.

Lietuvoje susidarė neįprasta situacija - nors šilumos kainos smarkiai paaugo, tačiau nepriklausomi šilumos gamintojai, deginantys dujas, baiminasi bankrotų. Jie sako, kad taip nutiko dėl, jų manymu, išsikreipusios konkurencijos. Ypač tai akivaizdu Kaune, kuriame šilumos kaina gyventojams yra mažiausia tarp didmiesčių. Valdininkai problemą mato, bet jie sako, kad turi laimėti vartotojai. Tuo domėjosi Marius Jokūbaitis.

Savaitės įvykių apžvalga. Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Dovilė Jakniūnaitė ir Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas, docentas Ainius Lašas.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Šiandien pradedamas demontuoti Petro Cvirkos paminklas Vilniuje. Paminklas bus saugomas savivaldybės įmonės „Grindos“ aikštelėje, vėliau jis bus perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui, kartu su Žaliojo tilto skulptūromis, nukeltomis anksčiau nei prieš penkerius metus. Daumanto Butkaus tiesioginis pasijungimas iš Petro Cvirkos aikštės.

Savaitės komentaras. Autorė – žurnalistė Rita Miliūtė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.