Sindromas. Tureto sindromas: kam būdingi keiksmažodžių ir judesių tikai?

Sindromas

2021.11.18 19:05

Sindromas. Tureto sindromas: kam būdingi keiksmažodžių ir judesių tikai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Keiksmai, užgaulūs žodžiai, sudėtingi ir keisti judesiai visai be priežasties ir dažniausiai viešoje vietoje – Tureto sindromo bruožai, o visa tai vadinama tikais. Veiksmai, kurių sergantis žmogus valdyti negali. Nors tikai būna įvairaus intensyvumo, nuo vos pastebimų iki iššaukiančių dėmesį, pripažįstama, kad tai tampa socialine problema, gyvenant visuomenėje, kuriai tai yra svetima.

Kodėl pasireiškia tikai, kas yra Tureto sindromas ir su kokiomis problemomis susiduria žmonės turintys šį sutrikimą? Pokalbis su vaikų ir paauglių psichiatre prof. Sigita Lesinskiene.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.