Pakeliui su klasika. 75-metį mininti folkloristė, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė - apie dainas ir meilę Tėvynei

Pakeliui su klasika

2021.11.18 16:05

Pakeliui su klasika. 75-metį mininti folkloristė, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė - apie dainas ir meilę Tėvynei

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Basso Ostinato“ – interaktyvus muzikinis spektaklis vėl Lietuvos scenoje. Projektas tiesiogiai įtraukia publiką į baroko epochos istorinę tikrovę. Pokalbis su spektaklio atlikėju Nerijumi Masevičiumi.

Vilniuje gimusio muzikos virtuozo Felikso Janevičiaus kūryba grįžta į Lietuvą. Ji bus pristatyta Valdovų rūmų muziejaus rengiamame tarptautiniamae Marko Skakio senosios muzikos festivalyje. Tačiau Lietuvoje apie šį kompozitorių beveik nieko nežinome. Pokalbis su festivalio vadovu Vytautu Gailevičiumi.

Žinoma folkloristė, liaudies dainų atlikėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Veronika Povilionienė šiandien švenčia savo 75-ąjį jubiliejų.

Unikalus Baltijos šalyse edukacinis projektas – paauglių surengta paroda Nacionalinėje dailės galerijoje.

Pasaulio muzikos naujienų apžvalgoje – Venesueloje siektas didžiausio orkestro rekordas, Mirgos Gražinytės mintys apie savo sprendimą netęsti muzikos vadovės pozicijos Birmingemo simfoniniame orkestre ir kitos naujienos.

Rubrikoje „Be kaukių“ – LRT vaikų ir jaunimo turinio redaktorė ir reklamos specialistė Aistė Jūrė. Apie kūrybą, reklamos įtaką šiuolaikiniam žmogui ir požiūrį į vaiko pasaulį

Ved. Ignas Andriukevičius ir Ieva Buinevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.