Lietuvos diena. Landsbergis: apie Merkel skambučius sužinojome ne iš Prezidentūros

Lietuvos diena

2021.11.18 13:05

Lietuvos diena. Landsbergis: apie Merkel skambučius sužinojome ne iš Prezidentūros

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad kiekvienas Europos Sąjungos lyderių pokalbis su Aliaksandru Lukašenka yra legitimizavimas, todėl ji sako besitikinti, kad Bendrija išlaikys vienybę sankcijų Minsko režimui atžvilgiu. Europos Komisija patvirtino surengsianti „technines derybas“ su Baltarusija, kaip galėtų būti repatrijuoti migrantai, besistengiantys patekti į Bendrijos teritoriją per Lenkijos sieną. Tačiau Europos Sąjunga kartoja nepripažįstanti teisėtu Lukašenkos režimo, anksčiau paskelbusio, kad susitarimas dėl derybų yra diplomatinis proveržis Minsko priešpriešoje su Briuseliu.

Seimas sugriežtino sąlygas strateginiuose šalies energetikos projektuose dalyvauti įmonėms, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai yra susijusios su Astravo atominės elektrinės statybomis.

Teisėsauga paskelbė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos tvarkant atliekas Klaipėdos uosto teritorijoje. Įtarimai vykstant šiam tyrimui pareikšti šešiems asmenims. Tai – Klaipėdos uosto teritorijoje pavojingas atliekas tvarkančios bendrovės direktorius, trys šios įmonės darbuotojai, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnas ir buvęs vieno įmonės „Klaipėdos vanduo“ padalinio vadovas.

Artėja mėnulio užtemimas, kuris bus ilgiausias per 580 metų. Pasak mokslininkų, jis truks apie 3 valandas, 28 minutes ir 23 sekundes, taigi ir pats ilgiausias šiame amžiuje. Tačiau šiam užtemimui šiek tiek pritrūks, kad tai būtų visiškas užtemimas.

Ved. Paulius Šironas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.