7 Kauno dienos. Paminklas cepelinui, kaniterapija bibliotekose ir pokalbis su Violeta Rakauskaite-Štromas

Jau kitais metais Karmėlavoje „nutūps“ unikalios cepelino formos skraidantis dirižablis. Ši meninė instaliacija – Kauno, 2022 – aisiais tapsiančio Europos kultūros sostine, programos dalis, kurios bendraautoriai – skulptoriai Algimantas Šlapikas bei Serge Ecker. „Nežinau, kas pirma atsirado – skraidantis ar kulinarinis cepelinas“, – šmaikštauja vienas iš išskirtinės skulptūros kūrėjų A. Šlapikas.

Šunų dresūros mokykla „Reksas“ – čia keturkojai mokomi ne tik socializacijos bei paklusnumo, bet ir kitų, kartais, regis, neįtikėtinų dalykų – pavyzdžiui, darbo su neįgaliaisiais, pagalbos reikalingais senjorais ar tiesiog skaityti norinčiais išmokti vaikais. „Viena naujausių šunų profesijų – knygų skaitymas kartu su pradinukais miesto bibliotekose, dar kitaip vadinama kaniterapija“, – sako „Rekso“ mokyklos vadovas, instruktorius Egidijus Brazys.

Estrados dainininkė Violeta Rakauskaitė Štromas – beveik prieš 50 metų jos artistiškumui plodavo ne tik Lietuvos koncertų salėse, bet ir Maskvoje, Kremliaus suvažiavimų rūmuose. Bet, emigravusi iš Lietuvos, garsi estrados dainininkė buvo užmiršta – jos įrašai dingo iš televizijos ir radijo eterio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau