Prieštaros. Vestuvinė nuotrauka – tik dokumentas ar fotografo fantazijos vaisius?

Prieštaros

2021.11.17 11:05

Prieštaros. Vestuvinė nuotrauka – tik dokumentas ar fotografo fantazijos vaisius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Laidoje išgirsite kiek netikėtą teiginį: vestuvių fotografas – svarbiausias asmuo po jaunųjų. Kokia jo svarbiausia užduotis ir iš kokių nuotraukų požymių būtų galima spręsti apie jo kūrybingumą, taip pat – meniškumą? Ginčijantis svarstoma, ar iki vestuvių fotografas išties privalo atlikti daugybę, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio, su jo tiesioginiu darbu nesusijusių užduočių.

Vestuves fotografuojantiems profesionalams tenka atsakomybė už vieną iš gražiausių užsakovų gyvenimo epizodų įamžinimą – juk perkama ypatinga, „atmosferinė“ paslauga. Disputo centre iškyla klausimas: ar fotografas turėtų išdrįsti pasakyti „ne“, jeigu užsakovo pageidavimai jam nepriimtini? Kokių nuotraukų vertėtų tikėtis: tradicinių, gretinamų su dokumentinėmis, ar meninių, perteikiančių jų autoriaus, tai yra fotografo kūrybinius sumanymus?

Laidos svečias – plačiai išgarsėjęs kūrybinis fotografas, ponas Adas Vasiliauskas, išklausęs prieštaringus laidos vedėjų argumentus ir skirtingas nuomones, be kita ko, save įvardija esant netradiciniu fotografu, tarsi kviečia suprasti, kas yra vestuvių tradicijos. Pasak pašnekovo, fotografo siūlomas idėjas žmonės pasirenka patys, o šiame „žanre“ svarbu neprisidirbti. Laidos pabaigoje suprasite, kodėl laidos svečio išskirtinė patirtis jį paskatino suformuluoti kitokią, iš viso disputo kylančią, išvadą.

Laidos autoriai ir vedėjai – Eugenijus Skerstonas ir Vytenis Pauliukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pokalbių šou, kurio dramaturgija – iš anksto numatytos vedėjų prieštaros socialinėmis, buities ir išvaizdos kultūros, kasdienio bendravimo, lavinimosi, meno raiškos ir buities temomis. Žaismingi, dinamiški ginčai, kaip įprasta gyvenime, klausytojams turėtų sudaryti prasmingos pramogos įspūdį. Vedėjai neteiks receptų, kaip turėtų būti sprendžiamos kasdienės, mūsų gyvenime iškylančios, problemos. Jų siekis – suaktyvinti klausytojus ir jiems padėti atrasti savus sprendimus. Ved. Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas

Kiti laidos epizodai

Prieštaros

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.