Pakeliui su klasika. Iki rytmečio „Dūmų fabrike“ filmuoto choro „Jauna muzika“ koncerto premjera.  Ko laukti iš VII Vilniaus fortepijono festivalio?

Pakeliui su klasika

2021.11.16 16:05

Pakeliui su klasika. Iki rytmečio „Dūmų fabrike“ filmuoto choro „Jauna muzika“ koncerto premjera. Ko laukti iš VII Vilniaus fortepijono festivalio?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Varniuose prasidėjo senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ inicijuotas LDK muzikos paveldo edukacijos projektas „Spindinti Lietuva“, kuriuo moksleivius siekiama supažindinti su istoriniais vargonais. Apie projektą pasakoja jo meno vadovo asistentė Renata Dubinskaitė.

Kompozitoriaus, choro „Jauna muzika“ meno vadovo Vaclovo Augustino autorinė programa „Tau bet kokios sutemos šviesios“ virto virtualiu koncertu, kurio premjera šįvakar LRT Plius kanale. Apie programą, iki ankstyvo ryto filmuotą „Dūmų fabrike“, pasakoja Vaclovas Augustinas.

Guodos Gedvilaitės jubiliejiniu koncertu Nacionalinėje filharmonijoje trečiadienį prasideda Vilniaus fortepijono festivalis, truksiantis iki gruodžio 4 d. Vieną laukiamiausių fortepijono muzikos įvykių Lietuvoje jau septintą kartą organizuoja jo iniciatorė, prof. Mūza Rubackytė. Šiemet festivalio devynis koncertus vienija tema – „Paryžietiški vakarai Vilniuje“. Dalinsimės mintimis iš šiandien vykusios festivalio spaudos konferencijos.

Tradicinis antradienio žvilgsnis į kino muziką – kolegės Ievos Buinevičiūtės pasakojimas.

Scenografas, dizaineris, įvairių meno projektų autorius Marius Puskunigis nustebino šiauliečius tik ką pastatyta, miestui skirta skulptūra. Raudona uždanga „Šiapusanapus“ neliko nepastebėta Vilniaus šviesų festivalyje vasarą. Tačiau tai – tik maža dalis menininko sumanymų, kurių jo galvoje knibždėte knibžda: nuo fabriko iki svirno dvarvietėje, nuo televizijos laidų scenografijos iki grojimo būgnais grupėje „Kretinai“. Marius Puskunigis – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.