10–12. Dar didesnis kosminių tyrinėjimų potencialas: kaip ruošiamasi Džeimso Vebo teleskopo paleidimui?

10–12

2021.11.16 10:05

10–12. Dar didesnis kosminių tyrinėjimų potencialas: kaip ruošiamasi Džeimso Vebo teleskopo paleidimui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip Jungtinėms Valstijoms sekasi suvaldyti COVID-19 pandemiją ir kaip vertinamas netikėtas šalies susitarimas su Kinija dėl klimato kaitos? Apie šias ir kitas aktualijas - LRT RADIJO bendradarbė JAV Agnė Kairiūnaitė Albright.

„Keturi milijonai“: Į Daniją išvykusi Reda Mieldažytė čia sukūrė šeimą, moko lietuvių kalbos, dirba vertėja bei medicinos seserimi ligoninėje. Urtės Korsakovaitės pokalbis su pašnekove apie gyvenimą Danijoje bei darbą ligoninėje per pandemiją.

Netrukus į kosmosą turėtų būti iškeltas galingiausias pasaulyje Džeimso Vebo (James Webb) teleskopas. Jis turėtų padėti dar geriau pažinti Visatą, žvaigždžių formavimąsi ir atsakyti į klausimus, ar kitur gali egzistuoti gyvybė. Ko mokslininkai tikisi iš šio teleskopo ir kodėl jo paleidimas iki šiol buvo atidėtas tiek daug kartų?

Kaip Lietuvoje pavyksta užtikrinti gyvūnų gerovę? Ar gyvūnams ir gamtai nežalingas maistas - netolima ateitis? Pokalbis su nevyriausybinėmis organizacijomis ir aktyvistais.

Ved. Karolina Panto

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.