Ryto garsai. Kas augina ir mažina žmonių tolerantiškumą?

Ryto garsai

2021.11.16 06:30

Ryto garsai. Kas augina ir mažina žmonių tolerantiškumą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Bulgarijoje rinkimus laimėjusi nauja antikorupcinė partija pradeda sudėtingas derybas dėl valdančiosios koalicijos. Sekmadienį bulgarai jau trečią kartą šiais metais rinko parlamentą – šalis atsidūrė politinėje aklavietėje, nes susiskaldžiusios politinės partijos nesugeba susitarti dėl valdančiosios daugumos. Pokyčių perspektyvomis po rinkimų Bulgarijoje išsamiau domėjosi Žygimantas Kapočius.

Europos vaistų agentūrai sprendžiant, ar patvirtinti vakcinaciją nuo COVID-19 vaikams nuo penkerių metų, Jungtinėse Amerikos Valstijose per pirmąją savaitę paskiepyta beveik du milijonai jaunesnių nei dvylikos metų vaikų. Europoje, nesulaukusi oficialaus Europos vaistų agentūros patvirtinimo, jaunesnio amžiaus vaikus skiepyti pradėjo Austrijos sostinė. Tuo metu Švedijoje tik įsibėgėja paauglių vakcinacija. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Šiandien – tarptautinė tolerancijos diena. Bus pristatyti 2021 m. atlikto Lietuvos gyventojų nuostatų etninių ir religinių grupių atžvilgiu tyrimo bei žiniasklaidos stebėsenos rezultatai. Organizacijos Media4change steigėja ir direktorė Neringa Jurčiukonytė bei Migracijos sociologė, nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group” tyrimų vadovė, Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto atstovė Giedrė Blažytė.

Ar pateisino save 100 eurų išmokos nepasiskiepijusiems senjorams? Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Lukas Galkus ir du Seimo nariai: Jurgita Sejonienė bei Aurelijus Veryga.

Užsienio įvykių apžvalga. Ieva Balsiūnaitė.

Transporto pertvarka. Vilniečiai ir miesto svečiai pastaraisiais metais neišvengiamai pastebi daug pakeitimų sostinės eisme. Nesvarbu, ar tai vairuotojas, dviratininkas, ar pėsčiasis, miesto valdžios noras išpopuliarinti viešąjį transportą palietė jau turbūt visus. Ypač daug klausimų kelia kai kurių gatvių sankryžų pertvarkymas į į žiedines. Vilniaus miesto savivaldybės vyriausias miesto inžinierius Anton Nikitin ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Transporto inžinerijos fakulteto Mobiliųjų mašinų ir geležinkelių transporto katedros prof. Henrikas Sivilevičius.

Vesta Tizenhauzienė iš Panevėžio apie brangstančias malkas.

Šiemet malkų kainos išaugo daugiau nei trečdaliu. Privatūs pardavėjai sako, kad kainas kelti priversti dėl brangstančių žaliavų. Specialistai sako, kad tam įtakos turėjo smarkiai sumažėjęs baltarusiškos medienos importas. Išsamiau kolegė Vesta Tizenhauzienė iš Panevėžio.

Šalies verslininkai ruošiasi Kalėdoms. Eglių plantacijose darbai prasidėjo dar spalį, tad pirmosios kalėdinių eglių siuntos jau iškeliavo į užsienį. Verslininkai sako, kad šiemet netrūksta rūpesčių ir ne tik dėl pandemijos. Daugiau iš didžiausios Lietuvoje eglių plantacijos Aina Mizgirdė.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas iš Briuselio, kur vyksta šalių užsienio reikalų bei krašto apsaugos ministrų susitikimas.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Socialiniuose tinkluose ir toliau plinta įvairios melagienos apie koronavirusą. Štai savaitgalį pasirodė įrašas, jog po trečiosios skiepo dozės mirė keturiasdešimt septynerių metų kėdainietė. Tačiau nei ligoninė, nei Kėdainių rajono savivaldybė šios informacijos – nepatvirtino. Po melagienomis kartais aptinkami ir medikų komentarai. Specialistai atviri – tokie veiksmai daro itin didelę žalą sveikatos sistemai. Plačiau – Pauliaus Selezniovo pasakojime.

Savaitės komentaras. Autorius – apžvalgininkas Virginijus Savukynas.

Ved. Rūta Kupetytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.