Nenušaunami siužetai. Mistiniai ir fantastiniai motyvai detektyvuose juos gerina ar gadina?

Nenušaunami siužetai

2021.11.15 18:12

Nenušaunami siužetai. Mistiniai ir fantastiniai motyvai detektyvuose juos gerina ar gadina?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiuo klausimu sutarimo nėra; laikantis klasikinio, dar kitados Detektyvų klubo suformuluoto principo, detektyvo žanro kūrinyje mistinių ar fantastinių nuotaikų ir motyvų gali būti, bet jie privalo būti paaiškinti racionaliai – kitaip sakant, antgamtinės jėgos siužeto veikti negali. Tačiau jau nuo pat pradžių su šituo reikalavimu kiek ginčijosi net geriausi autoriai, o jau kas vyksta dabar, neįmanoma net apsakyti. Vis dėlto laidos vedėjai drąsiai imasi apsakyti ir pasiremdami įvairiais būdais antgamtiškus motyvus naudojančių autorių – Laurento Binet, Elly Griffiths, Oscaro de Murielio ir Stuarto Turtono – detektyvais, nesunkiai įrodo, kad galima ir taip, ir taip, svarbu, kad detektyvas būtų geras.

Rekomendacijos: Laurent Binet „Civilizacijos“, Elly Griffiths „The Stranger Diaries“, Stuarto Turtono „The Devil and the Deep Blue Sea“, Oscaro de Murielio serija apie Viktorijos laikų škotų seklius Frėjų ir Makgrėjų (ta proga padejuojant, kad negalima serijos pradėti versti nuo vidurio ir pristatyti vieną jos dalį kaip atskirą knygą – taip, tai priekaištai šiaip gerai rusų leidžiamai serijai „Inspiria“).

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.