Vienkartinė planeta. Pasaulio balsai, kviečiantys įveikti klimato krizę

Vienkartinė planeta

2021.11.15 16:30

Vienkartinė planeta. Pasaulio balsai, kviečiantys įveikti klimato krizę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Aš nenoriu gąsdinti, bet manau, kad žmonės iki šiol per mažai baiminosi klimato krizės, – nebevynioti žodžių į vatą ragina Peteris Kalmusas, klimato mokslininkas iš JAV. – Kai namas dega, imiesi veiksmų. Eini į lauką, skambini gaisrininkams, pasirūpini augintiniais ir daiktais. Nelieki sėdėti prie televizoriaus degančiame name.“

Tuo metu aktyvistai iš įvairių pasaulio šalių sako, kad laikas tuščioms kalboms išseko. „Dabar, kai patogiai sėdite šiame konferencijų centre Glazge, apie 2 milijonai mano šalies gyventojų dėl klimato kaitos kenčia badą. Šiemet nebuvo abiejų lietaus sezonų ir mokslininkai sako, kad vandens gali tekti laukti dar 12 mėnesių. Tuo metu mūsų upės džiūsta, derlius žūva, sandėliai stovi tušti, galvijai ir žmonės miršta,“ – emocingoje kalboje tarptautinės klimato kaitos konferencijos dalyviams sakė Elizabeth Wathuti, jaunoji klimato aktyvistė iš Kenijos.

Laidoje skamba piliečių organizacijų balsai iš ką tik pasibaigusios Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos Glazge.

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.