Homo cultus. Žmogus ir miestas. Miesto želdynų projektai: kaip užtikrinti kokybę?

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Miesto želdynų projektai: kaip užtikrinti kokybę?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos miestuose įgyvendinami želdynų sutvarkymo ir atkūrimo projektai sulaukia aštrių visuomenės reakcijų bei specialistų kritinių pastabų. Viešas svarstymas dažnu atveju tampa vieninteliu specialistų ir gyventojų susitikimo epizodu su projektų užsakovu ir projektuotojais. Šio formalaus ritualo nepakanka, siekiant kokybiško rezultato. Kaip galima tobulinti želdynų projektų rengimą, kaip galėtų įsitraukti gyventojai ir kaip turėtų būti skiriami projektų ekspertai?

Apie tai diskutuoja laidos svečiai: architektas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos narys, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Alvydas Žickis; Kauno advokatas Saulius Dambrauskas; Vilniaus istorinių želdynų tyrėjas, Vilniaus savivaldybės Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos pirmininkas Dainius Labeckis.

Laidos vedėja – Jekaterina Lavrinec, miesto antropologė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.