Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip prijaukinti savo kiemą? Apie bendruomeninių erdvių kūrimą

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Kaip prijaukinti savo kiemą? Apie bendruomeninių erdvių kūrimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip gyventojai prisijaukina miesto erdves, kaip įsitraukia į kiemų, gatvių, skverų kūrimą? Miesto antopologijoje laikomės nuostatos, kad gyventojai yra savo gyvenamosios erdvės ekspertai – jie geriausiai pažįsta savo aplinką. Tačiau aplinkos formavimas reikalauja daugybės gebėjimų, tame tarpe ir gebėjimą valdyti konfliktus, įtampas.

Nuo ko pradėti norint prijaukinti savo kiemą, kaip šiuo praktiniu žinojimu dalintis su kitais – apie tai kalbėsime su antropologe, Kaunas 2022 Bendruomenių programos kuratore Greta Minkštimiene, kultūrinių bendruomeninių iniciatyvų Kaune dalyviais ir kuratoriais Austėja Bliumkyte-Padgurskiene ir Mantu Butrimu. Laidos vedėja Jekaterina Lavrinec. P.S. Šis pokalbis buvo įrašytas gerokai prieš paskelbiant karantiną. Karantino sąlygomis išryškėjo naujos bendruomeniškumo ir tarpusavio pagalbos bei bendrų miesto erdvių priežiūros formos. Laikinai pakito ir mūsų kasdienis santykis su miesto erdvėmis – apie šiuos pokyčius kalbėsime kitose laidose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.