Pasaulio 5. Ar investicijos į infrastruktūrą grąžins Bidenui rinkėjų palaikymą?

Pasaulio 5

2021.11.14 12:10

Pasaulio 5. Ar investicijos į infrastruktūrą grąžins Bidenui rinkėjų palaikymą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Apie pasenusią Jungtinių Valstijų infrastruktūrą diskutuojama jau ne vienerius metus. Nuo septintojo dešimtmečio, kai buvo suprojektuota dauguma pagrindinių šalies infrastruktūros sistemų, Amerikos gyventojų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

Dabar infrastruktūros tinklas – keliai, tiltai, geležinkelio sistemos, vandentiekis – ne tik perkrautas bet ir sensta arba jau yra pasenęs.

Pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų vyriausybės atskaitomybės biuro duomenimis, beveik kas ketvirtą tiltą reikia remontuoti. Vien dėl transporto spūsčių sukelti vėlavimai Amerikos ekonomikai per metus kainuoja daugiau nei 120 mlrd. dolerių.

JAV prezidentas Joe Bidenas daugiau nei trilijono dolerių vertės infrastruktūros gerinimo išlaidų įstatymą laiko viena pagrindinių vidaus politikos pergalių. J. Bidenui ši itin svarbi, nes jo reitingai kritę į žemumas, kokių dar neteko matyti .

Įstatymas – tik dalinis laimėjimas. Kongresas dar svarstys J. Bideno siūlomą socialinės infrastruktūros gerinimo paketą. Išlaidos socialinės apsaugos tinklui gerinti bei kovai su klimato kaita kelia kur kas daugiau diskusijų. Jam nepritaria respublikonai, o ir dalis paties Bideno partijos narių – demokratų – dvejoja arba priešinasi.

Apie tai ar investicijos Bidenui grąžins rinkėjų palaikymą, apie įstatymų reikšmę Amerikos konkurencingumui pasaulyje ir tai, kodėl investicijos į socialinių paslaugų gerinimą ir kovą su klimato kaita stringa, kalbamės su trimis pašnekovais: Rytų Europos Centro direktoriumi Linu Kojala, politologu, Kolumbijos universiteto profesoriumi Robertu Y. Shapiro bei politologe, Masačiusetso Technologijų instituto profesore Andrea Louise Campbell.

Ved. Živilė Raškauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.