Kultūros savaitė. Kūrėja Morta Tursė, kasdienos pastebėjimai kovojant su negatyvumu ir muzikinis Talinas

Kultūros savaitė

2021.11.13 09:05

Kultūros savaitė. Kūrėja Morta Tursė, kasdienos pastebėjimai kovojant su negatyvumu ir muzikinis Talinas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pianistas Rokas Zubovas drauge su Philu Vonu – Lietuvoje gyvenančiu elektroninės muzikos kūrėju – šią savaitė pristatė savo albumą „Eiti ramybėn“ įkvėptą Čiurlionio.

Ką veikti tapus senjoru? Galima rašyti knygas. Jau trečiąją šią savaitę Kaune pristatė Povilas Venta Kuprys. Jis savo kasdieniais pastebėjimais kovoja su negatyvizmu. „Potyriai trys“ – taip vadinasi kasdienė Povilo rubrika socialiniuose tinkluose. Pirmieji dveji potyrių metai virto knyga. Pasakoja Kotryna Lingienė.

Pažintis su Vilniaus Žirmūnų gimnazijos orkestru „Septima“. Maestro Vytautas Skripkauskas jam vadovauja jau 56 metus, o mokyklą seniai baigę orkestro muzikantai, sugrįžta jau kelis dešimtmečius. Laidoje ištrauka iš greitai skambėsiančios Radijo dokumentikos „Orkestro repeticija“.

Pasaulyje: muzikos tonai ir pustoniai. UNESCO Talinui suteiks muzikos miesto vardą, po beveik 40-ies metų sugrįžo legendinė ABBA ir Amy Winehouse asmeninių daiktų kolekcija aukcione.

Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras apie Cvirkos paminklą. Nors pati sakė nebekalbės apie Petrą Cvirką, tačiau prabilti visgi paskatino neklaužados menininkės, sugalvojusios apauginti Cvirkos paminklą Vilniuje užmaršties samanomis.

Mortos Tursės kūrybiniai projektai užgimė dar vaikystėje, kai miške ji kūrė interjerus grybų kilimais, o iš plastilino sulipdytame daugiabutyje įvedė elektros instaliaciją. Šiandieniniai kūrėjos darbai lygiai tokie pat smagūs kaip vaikystėje, bet jais gėrėtis galime visi. Vienas tokių – šventiniu laikotarpiu Anykščiuose kabėję šviečiantys sodai.

Ved. Rūta Dambravaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.