Pakeliui su klasika. Festivalyje „Vilniaus lapai“ – šiaurietiškos spalvos. Prasidėjo Kauno bienalė

Pakeliui su klasika

2021.11.12 16:05

Pakeliui su klasika. Festivalyje „Vilniaus lapai“ – šiaurietiškos spalvos. Prasidėjo Kauno bienalė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Įsibėgėjo tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“, kuriame diskusijai susitinka žinomi, skaitytojų pamėgti Lietuvos ir pasaulio rašytojai atviram pokalbiui, kuriame skamba rašytojų ir poetų tekstai. Šių metų festivalio kryptis – Šiaurės literatūra. Kokie „Vilniaus lapai“ šį rudenį?

Kaune prasidėjo tris mėnesius truksiantis vienas didžiausių šiuolaikinio meno festivalių regione – Kauno bienalė, kurio tema šiemet: žmonių ištvermingumo ir prisitaikymo istorijos. Tarp daugybės menininkų ir Svajonė ir Paulius Stanikai, kurie temą interpretuoja filtruodami Kauną per savo šeimos ryšius. Kotrynos Lingienės pasakojimas.

Nacionalinė Filharmonija kviečia į Vaidos Striaupaitės-Beinarienės miuziklą „Sidabrinis Ežerinis“ Aldonos Liobytės stilizuotos lietuvių pasakos „Ežerinis“ motyvais. Apie miuziklą su kūrėjais kalbėjosi Fausta Savickaitė.

Kino festivalio „Scanorama“ uždarymui parinktas Marijos Stonytės dokumentinis filmas „Švelnūs kariai“. Tai lietuvių ir estų juosta apie tris merginas iš skirtingų Lietuvos miestų, kurios nusprendžia tapti pradinės karo tarnybos savanorėmis. Apie filmo idėją – režisierė Marija Stonytė.

Rubrikoje „Be kaukių“ – poetė Indrė Valantinaitė. Apie šviesą kūryboje ir gyvenime, apie poeziją, kurioje nėra melo ir kaip ji padėjo kūrėjai geriau pažinti save bei visišką kūrybinę laisvę ir kalbamės su keturių poezijos knygų autore ir žurnaliste.

Ved. Giedrė Trapikaitė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.