Tai tiek. Ką populiariajai kultūrai davė Queer, LGBT+? Pokalbis su lietuvių kino kūrėju ir visuomenės veikėju Romu Zabarausku

Tai tiek

2021.11.12 10:00

Tai tiek. Ką populiariajai kultūrai davė Queer, LGBT+? Pokalbis su lietuvių kino kūrėju ir visuomenės veikėju Romu Zabarausku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Yra žmonių, kurie su meile ir užsidegimu šoka pagal Lady Gagą, Queen ar house muziką, bet karts nuo karto prasitaria, kad LGBT+ bendruomenės nariai „išsišoka” per daug. Dažnas turbūt nustebtų sužinojęs, kiek daug Queer ir LGBT+ estetikos įtakų galime rasti daugelio žmonių mylimoje populiariojoje kultūroje. Tad kodėl daliai žmonių vis dar sunku priimti šią bendruomenę? Kas yra Queer ir LGBT+? Kokių svarbių populiariosios kultūros elementų neturėtume be LGBT+? Ar korporacijos ir kai kurie menininkai nesinaudoja populiariomis Queer, LGBT+ temomis siekdami naudos sau? Kokia yra Lou Reed „Walk on the Wild Side” istorija? Ir ką ateinančiai savaitei žada planetos?

Tinklalaidėje „Tai Tiek” - pokalbis su lietuvių kino režisieriumi, scenaristu, prodiuseriu, visuomenės veikėju Romu Zabarausku apie Queer ir LGBT+ įtaką kultūrai šiomis ir ne tik dienomis. Garsiosios Lou Reed dainos „Walk on the Wild Side” istorija ir analizė, populiariosios kultūros aktualijų ir planetų apžvalga.

Ved. Aistė Diržiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Labas, aš esu aktorė Aistė Diržiūtė. Prisipažinsiu, ilgai beveik nesidomėjau populiariąja kultūra ir, kartais, net pažvelgdavau į ją iš aukšto. Visgi supratusi, kad aš, kaip ir kiekvienas iš mūsų, ir esu tos dabarties dalis, atradau kitą medalio pusę. Tad kas ir kokia yra populiarioji kultūra? Kokios istorijos ir idėjos slypi po populiariausiais kūriniais? Kas mums daro įtaką, o kam įtaką darome mes? Laidos centre - kitoks žvilgsnis į populiariąją kultūrą, aktualijas, atramos taškų ieškant praeityje ir mumyse. Kartu su pašnekovais nagrinėsime nūdieną iš skirtingų požiūrio taškų. Juk gali būti, kad nuo Kim Kardashian iki Marko Aurelijaus tėra tik vienas žingsnis. Jau suintrigavau? Kviečiu klausytis, nauja tinklalaidė pasirodys kiekvieną sekmadienio vakarą. Tai Tiek.

Kiti laidos epizodai

Tai tiek

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.