LRT Radijo ringas: Ar moksleiviams turi būti privaloma skaityti užsienio literatūrą?

LRT Radijo ringas

2021.11.12 09:05

LRT Radijo ringas: Ar moksleiviams turi būti privaloma skaityti užsienio literatūrą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Atnaujinant ugdymo programą siūloma siaurinti privalomos literatūros sąrašą ir Šekspyrą, Kamiu, Gėtę bei Kafką, kaip ir kitus užsienio autorius, palikti tik rekomenduojamais. Tačiau filologai abejoja, ar neprivalomą literatūrą moksleiviai išvis skaitys ir ar jų išsilavimas nenukentės, jei į užsienio literatūrą bus žvelgiama tik per lietuvišką kontekstą.

Laidoje dalyvauja Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Dalia Satkauskytė, Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Asta Ranonytė, Užupio gimnazijos mokytojas Alius Avčininkas, rašytojas Rimantas Kmita.

Ved. Liepa Želnienė ir Marius Jokūbaitis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje „LRT radijo ringas“ atskleidžiamos aktualios visuomenei temos diskutuojant su kelių skirtingų pozicijų atstovais. Laidoje trimis etapais, ringo principu atskleidžiamos pašnekovų priešingos nuomonės. Oponentai per valandą trunkančią diskusiją atskleidžia savo argumentus, atsako į visuomenei kylančius klausimus, o laidos pabaigoje ekspertas pateikia įžvalgas, kurios pusės atstovų argumentai jam atrodo svaresni ir kodėl. Laidoje klausytojai galės išgirsti skirtingas visuomenės nuomones pateikta laidos tema, jų klausimus.

Kiti laidos epizodai

LRT Radijo ringas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.