Sindromas. Dirgliosios žarnos sindromas: koks ryšys tarp smegenų ir žarnyno?

Sindromas

2021.11.11 19:05

Sindromas. Dirgliosios žarnos sindromas: koks ryšys tarp smegenų ir žarnyno?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Skaičiuojama, kad dirgliosios žarnos sindromas yra vienas iš dažniausiai diagnozuojamų žarnyno susirgimų. Šios ligos simptomai: pilvo pūtimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas – nėra labai specifiniai, todėl pačių žmonių dažniausiai klaidingai tapatinami su maisto alergija, glitimo ar laktozės netoleravimu.

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su gastroenterologe-dietologe, psichoterapeute doc. Aida Žvirbliene. Kas sukelia dirgliosios žarnos sindromą, kodėl mūsų smegenys turi glaudų ryšį su žarnynu ir kaip skirtinga dieta lemia šį ryšį?

Ved. Ignas Klėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.