Pakeliui su klasika. Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija – etninės kultūros tyrinėtojui dr. Eligijui Juvencijui Morkūnui

Pakeliui su klasika

2021.11.11 16:05

Pakeliui su klasika. Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija – etninės kultūros tyrinėtojui dr. Eligijui Juvencijui Morkūnui

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija skirta muziejininkui, etninės kultūros tyrinėtojui dr. Eligijui Juvencijui Morkūnui.

Šiandien minimas literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio 200-asis jubiliejus. Kiek šis autorius svarbus šiandien, mintimis dalysis filosofijos mokslų daktaras Viktoras Bachmetjevas.

Pasaulio muzikos naujienose – planuojamas tenoro Rolando Villazóno penkiasdešimtmečio koncertas, kuriame pasirodys ir dirigentė Giedrė Šlekytė.

Rytoj Klaipėdoje festivalyje „Scanorama“ įvyks režisierės Albinos Griniūtės dokumentinio filmo „Šaukiniai iš tolimo uosto“ premjera. Filmo kūrimu domėjosi kolegė Austėja Kuskienė.

Čiurlionio muzikos festivalyje rytoj pasirodys jauna, talentinga arfistė bei kompozitorė Liucilė Vilimaitė. Pokalbis su ja apie arfos muziką, šio instrumento specifiką ir kodėl jis toks populiarus Britanijoje ir Airijoje?

Rubrikoje „Be Kaukių“ – aktorė, knygų autorė Nijolė Narmonataitė. Teatro istorijos ir užkulisiai, meilė Marijai Callas ir Marlen Dietrich.

Ved. Odeta Vasiliauskaitė ir Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.