Dešimt balų. Ar Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymas griežtinti COVID-19 kontrolę = nuotolinis mokymas?

Dešimt balų

2021.11.11 16:30

Dešimt balų. Ar Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymas griežtinti COVID-19 kontrolę = nuotolinis mokymas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pacientų skaičiui reanimacijose pasiekus 215 lovų ribą, būtų nutraukiama būrelių veikla, o užpildžius 240 lovų – įvedamas nuotolinis vidurinis ugdymas ir aukštasis mokslas. Tokį siūlymą Vyriausybei pateikė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu intensyvios terapijos skyriuose užimta per 140 lovų.

Švietimo darbuotojai, nors aktyviai ir nesipriešina sveikatos specialistų idėjoms, vis dėlto sako, kad šiandien mokyklos ir aukštosios mokyklos yra bene saugiausios įstaigos, mat mokyklose, universitetuose ir kolegijose pasiskiepiję nuo 98 iki 100 proc. visų dėstytojų bei studentų, taip pat 46 proc. visų vyresnių nei 12 metų moksleivių. Netrukus būsią pradėti skiepyti jau ir jauniausi moksleiviai.

Tuo tarpu tėvai, kurie periodiškai testuoja savo vaikus dėl COVID-19 greitųjų antigenų testais, akcentuoja, kad, jei būtų įvestas privalomas testavimas, pandeminę situaciją mokyklose valdytume dar sėkmingiau. Tačiau privalomas testavimas kol kas neplanuojamas.

Be to, tėvams keista, kad nors yra SAM reikalavimas mokyklose atskirti mokinių srautus, kad jie nesusitiktų vieni su kitais ir net į mokyklą įeitų pro skirtingas duris, realiai šito niekas nebepaiso. Dalies sostinės mokyklų mokinių tėvai gavo į el. dienynus informaciją, kad po rudens atostogų grąžinama kabinetinė sistema – tai yra mokinių srautai nebebus valdomi, visi mokiniai, kaip ir iki pandemijos, vaikščios į mokytojų dalykininkų kabinetus, mat taip patogiau dėstantiems mokytojams. Tėvų nuomone, tai yra būdas infekcijai plisti, nes daugumoje mokyklų savanoriškai testuojasi tik apie pusė mokinių, o prieš ateinant kitai mokinių klasei niekas kruopščiai nedezinfekuos suolų, o ir tiek gerai neišvėdins kabinetų.

Tuo tarpu SAM planuose – nuo lapkričio 17 d. grąžinti privalomą saviizoliaciją iki PGR testo atlikimo visiems pagal pilną schemą pasiskiepijusiems asmenims, kurie turėjo artimą kontaktą su susirgusiuoju. O tai irgi reiškia, kad, jei mokykloje, universitete ar kolegijoje rasis bent vienas sergantis mokinys, studentas, mokytojas ar dėstytojas, iki PGR testo rezultato atsakymo bus mažiausiai kelioms dienoms paralyžiuotas gyvas ugdymas ir visai klasei ar net kelioms klasėms ir keliems studentų kursams, o gal net ir visam fakultetui teks grįžti į nuotolinį mokymą.

Ar bus kokių nors išimčių tų studijų programų studentams, kuriems neužtenka teorinio dėstymo, kurie turi dirbti grupėse laboratorijose, pavyzdžiui, būsimiems medikams, chemikams, inžinieriams, dainininkams, dailininkams ir kt. Kaip bus užtikrinama studijų ir išsilavinimo kokybė, kad pandeminiais metais diplomus įgiję jaunuoliai būtų tokie pat geri specialistai kaip ir jų pirmtakai, baigę studijas iki koronaviruso sukeltos krizės?

LRT RADIJO švietimo laidoje dalyvauja: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Julius Lukošius ir Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

J. Kučinskaitės nuotraukoje – ŠMSM kancleris J. Lukošius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.