Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Šiandienos muziejus kintančiame tarptautinio meno žemėlapyje

Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Šiandienos muziejus kintančiame tarptautinio meno žemėlapyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Reikšmingą meno muziejų neretai įsivaizduojame kaip sostinės senamiestyje stūksančius fligeliais apsuptus rūmus. Ne paslaptis ir tai, jog kai kurie didieji Lietuvos muziejai turi ne po vieną padalinį, esantį ne viename mieste; taigi vieno statinio ir vientisos kolekcijos vaizdinys gali būti apgaulingas.

Savo ruožtu, kultūrinėse diskusijoje aiškinamasi apie skirtingas kolekcijas priglaudusių institucinių padalinių tolimesnės veiklos kryptis, ginčijamasi ir dėl oficialių iškabų.

Tai – klausimai, kuriuos šiandien sprendžia Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, turintis per ilgus metus sukauptas dovanotas ar kitaip įgytas kolekcijas, taip pat perkantis aktualius naujus kūrinius.

Kaip reiktų eksponuoti menininkus, kurie į mūsų dailės istoriją yra atkeliavę iš svetur? Ir kaip reprezentuoti tuos, kurie buvo ištremti arba bėgo nuo karo, o gal išvyko savo noru? Jau nepriklausomybės dešimtmečiais nemažai kūrėjų keliauja pirmyn-atgal, vieni galiausiai grįžta, kiti įsikuria ir ilgam apsigyvena kitose šalyse

Apie visa tai - pokalbyje su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi Arūnu Gelūnu.

Ved. Skaidra Trilupaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Mūsų valstybės kultūra ir mokslas nebeatsilieka nuo pasaulinių tendencijų, tačiau ar mūsų laukianti ateitis vis dar globali? Laida ieško mums rūpimų atsakymų kalbėdami apie posūkius, už kurių atsiveria nauji horizontai ir netikėtos galimybės, bet taip pat ir neretai baugios ateities perspektyvos. Ved. Skaidra Trilupaitytė.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.