Ryto garsai. Ką prezidentūra darys, jei Seimas atmes prezidento veto?

Ryto garsai

2021.11.11 06:30

Ryto garsai. Ką prezidentūra darys, jei Seimas atmes prezidento veto?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kinijos valdančioji komunistų partija susitikime rengiasi paskelbti istorinę rezoliuciją, kuri numatys tolimesnę šalies judėjimo kryptį. Prezidentas Xi Jinping’as siekia dar labiau sutelkti valdžią savo rankose. Nauja rezoliucija bus priimama po 40 metų pertraukos. Žygimanto Kapočiaus reportažas.

Lietuvoje nestinga melagienų apie tai, kad žmonės pasiskiepijo nuo COVID-19 ir mirė. O kaip yra iš tikrųjų? Apie tai – LRT.lt portalo žurnalistės Jurgos Bakaitės reportažas.

Šiandien Seime bus balsuojama dėl prezidento vetuoto įstatymo dėl mokamų testų. Pozicijos ir opozicijos vertinimai. Pokalbis su keturių seimo frakcijų vadovais: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Konstitucinės teisės eksperto pastabos dėl galimai pažeidžiamų Konstitucijoje numatytų sveikatos apsaugos principų. Mykolo Romerio universiteto profesorius Vytautas Sinkevičius.

Užsienio naujienų apžvalga.

Lenkijos nepriklausomybės diena: iššūkiai valstybės gyvenime ir galimos provokacijos dėl nelegalios migracijos. Apie tai – mūsų bendradarbiai Evelina Mokšecka ir Laurynas Vaičiūnas.

Žemės ūkio ministras sako, kad JAV rinka Lietuvos produktams netrukus atsivers plačiau. Mėsos perdirbėjai tai vadina žingsniu į priekį, nes tikrai turėtų, ką eksportuoti, tačiau dar pasigenda galutinių amerikiečių reikalavimų. Lietuvos įmonėms svarbu, kad nereikėtų keisti receptūros, skonio savybių. Studijoje – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir telefonu Mėsos perdirbėjų asociacijos vadovas Egidijus Mackevičius.

Respublikos prezidento vyriausioji patarėja, ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė Irena Segalovičienė.

Sporto naujienos.

Baltijos jūroje planuojant statyti vėjo jėgainių parką, Palangos savivaldybė baiminasi, kad taip bus sugadintas unikalus kurorto kraštovaizdis. Meras Šarūnas Vaitkus prašo, kad jėgainės būtų patrauktos kiek toliau nuo kranto – tai esą išspręstų visas problemas. Tačiau diskusijos verda ne tik dėl to, kur jėgainės turėtų atsirasti. Vėjo jėgainių klausimai aptarti Palangoje dirbusio Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje. Tema domėjosi Paulius Selezniovas.

Savaitės komentaras. Autorius – žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Ramūnas Terleckas.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.