Pakeliui su klasika. „Kas išsigando Šliūpo?“ arba kitoks būdas pažinti Joną Šliūpą

Pakeliui su klasika

2021.11.10 16:05

Pakeliui su klasika. „Kas išsigando Šliūpo?“ arba kitoks būdas pažinti Joną Šliūpą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ką iš tiesų reiškia Vilniui suteiktas literatūros miesto statusas? Pokalbis su Lietuvos leidėjų asociacijos direktore Rūta Elijošaityte-Kaikare.

Šį vakarą Europos šalių kino forume „Scanorama“ įvyks lietuviškoji Andriaus Blaževičiaus filmo „Bėgikė“ premjera. Aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė, atlikusi pagrindinį Marijos vaidmenį „Bėgikėje“, pavasarį pateko į kylančių Europos kino žvaigždžių 10-uką – tapo antrąja lietuve aktore, dalyvavusia „European Shooting Stars“ programoje. Visgi iki šio įvertinimo jaunosios aktorės vaidyba buvo susijusi išskirtinai tik su teatru. Apie sunkumus filmuojantis „Bėgikėje“, netikėtai atsivėrusias kino vaidybos platumas bei kelią aktorystės link su Žygimante Elena Jakštaite pasikalbėjo Austėja Kuskienė.

Lietuvos nacionalinis muziejus, kartu su komiksų kūrėja Migle Anušauskaite išleido komiksą „Kas išsigando Šliūpo? „Šis nenuilstantis, kontroversiškas, bet visuomet gerų norų vedamas žmogus savo laiku kėlė baimę ir pyktį ne vienam“, – sako šios idėjos sumanytojai. Pokalbis su Migle Anušauskaite.

Vytauto Didžiojo universitete baigusi Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų studijas, šiandien Glorija Kliokytė studijuoja Muzikologiją Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje - analizuoja tapatybę Pietų Korėjos populiariojoje muzikoje. Pasak Glorijos, susidomėjimas regionu Azijos rytuose atsirado dar vaikystėje, kai spintoje atrado mamos jukátą - tradicinį japonų apdarą, o vėliau ir japoniškus animacinius filmukus ir muziką. Kokia yra Pietų Korėjos populiarioji muzika ir kaip kultūriniai - socialiniai ryšiai skleidžiasi garsuose? Apie tai Igno Gudelevičiaus pokalbis su Glorija Kliokyte.

Rubrikoje „Be kaukių“ - trimitininkas Algirdas Januševičius.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.