Pakeliui su klasika. Kokia lietuvių literatūros programos ateitis? Apie atmintį –  filmo „Babij jar“ režisierius Sergejus Loznitsa

Pakeliui su klasika

2021.11.09 16:05

Pakeliui su klasika. Kokia lietuvių literatūros programos ateitis? Apie atmintį – filmo „Babij jar“ režisierius Sergejus Loznitsa

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pirminis atnaujintos Lietuvių kalbos ir literatūros programos projektas sulaukė didžiulės kritikos, todėl programos sudarytojų grupės vadovė Zita Nauckūnaitė paprašyta atsistatydinti. Kas toliau? Pokalbis su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene.

Kodėl nenorime prisiminti skaudžiausių dalykų? Apie mūsų atmintį mintimis dalinasi Sergejus Loznitsa, ukrainiečių režisierius, kurio filmas „Babij jar“ rodomas šiandien kino festivalyje „Scanorama“. Su režisieriumi Vilniuje susitiko Jolanta Kryževičienė.

Daugiau nei pusė šimto partitūrų iš viso pasaulio – toks kūrinių kraitis, kuriuos Tarptautiniam Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkursui pasiūlė muzikai. Tai ir partitūros iš Australijos, Trinidado ar Brazilijos, JAV ir žinoma Europos. Geriausieji, atrinkti į finalą, nuskambės lapkričio 20ąją Klaipėdos koncertų salėje. Kuo paaiškinamas toks susidomėjimas konkursu Lietuvos pajūryje?

Tradicinis antradienio žvilgsnis į kino muziką – Ievos Buinevičiūtės pasakojimas.

Motinystė, migracija, lyčių pokyčiai visuomenėje – tai temos, kurios aktualios mokslininkei, šiuolaikinės literatūros tyrinėtojai, VU doc. Eglei Kačkutė-Hagan. Ji yra ir nuolatinė literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ diskusijų moderatorė. Apie motinystę ir lygybę, migraciją ir literatūrą kalbamės rubrikoje „Be kaukių“ su šias temas tyrinėjančia mokslininke.

Ved. Jolanta Kryževičienė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.