Nauja plokštelė. Žibuoklė Martinaitytė | „Saudade“

Nauja plokštelė

2021.11.09 13:05

Nauja plokštelė. Žibuoklė Martinaitytė | „Saudade“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Naujoje plokštelėje“ – žvilgsnis į šiemet išleistą Žibuoklės Martinaitytės muzikos albumą „Saudade“ (leid. „Ondine“). Jame – keturi orkestriniai kūriniai, parašyti 2013–2019 m. laikotarpiu: „Hozirontai“, „Millefleur“ ir „Saudade“ simfoniniam orkestrui ir koncertas fortepijonui ir styginiams „Šviesotamsos trilogija“.

Anot kritikų, albume skambantys kūriniai Ž. Martinaitytę atskleidžia kaip profesionaliai orkestrą valdančią kompozitorę, kurios formos pojūtis yra „neklystamai teisingas“, o pats albumas yra „idealus būdas tyrinėti išskirtinę kūrėjos muzikinę viziją“.

Laidoje skamba Ž. Martinaitytės kūriniai simfoniniam orkestrui „Saudade“ ir „Millefleur“ (atl. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras) ir ištraukos iš koncerto fortepijonui ir styginiams „Šviesotamsos trilogija“ (atl. pianistas Gabrielius Alekna ir Lietuvos kamerinis orkestras). Diriguoja Giedrė Šlekytė.

Ved. Paulina Sofija Nalivaikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, kurioje kiekvieną savaitę aptariami nauji Lietuvos ir svarbiausio pasaulio leidyklų albumai. Laidos vedėja Paulina Nalivaikaitė

Kiti laidos epizodai

Nauja plokštelė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.