Ryto allegro. Ar yra priežasčių atsisakyti užsienio autorių literatūros mokykloje?

Ryto allegro

2021.11.09 07:05

Ryto allegro. Ar yra priežasčių atsisakyti užsienio autorių literatūros mokykloje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre – įvyko kino performanso „Elegija Rudolfui Baranikui“ premjera. Jame gilinamasi į trapią žmogaus būtį, vizualiai apmąstomos kraupios XX amžiaus istorinės peripetijos.

Psichologo Visvaldo Legkausko komentaras apie korupciją, kuri baigiasi ir prasideda galvoje.

„Klasikos koncertų salė“ su vyresn. muzikos redaktore Rasa Murauskaite.

Iš 11 ir 12 klasių lietuvių kalbos ir literatūros bendrojo ugdymo programos projekto privalomų autorių sąrašo išbraukti užsienio autoriai. Šis sprendimas sukėlė mokytojų ir švietimo bendruomenės pasipiktinimą. Nacionalinė švietimo agentūra ramina, kad projektas dar gali keistis. Kokie argumentai už ir prieš? Ar apskritai yra argumentų, palaikančių užsienio autorių eliminavimą?

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko režisieriaus Oskaro Koršunovo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus premjera „Miegantys“. Refleksijomis dalijasi teatro kritikė Goda Dapšytė ir filosofas Gintautas Mažeikis.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.